Miłość nie jedno ma imię
Data: 24-04-2016 o godz. 16:07:58
Temat: Publikacje


   Miłość jest najwspanialszą nagrodą, jaką człowiek dostaje od Boga...

   Miłość jest wspaniałym uczuciem, na które nie mamy wpływu. Zaskakuje, niezauważalnie wtarga się w nasze życie. Jest radością, ale też i smutkiem dla naszego serca. Wszyscy spotykamy ją, ale każdy z nas inaczej ją odczuwa.
      Najpiękniejszą, a zarazem bezwartościową miłością jest uczucie matki do dziecka. Jest czymś naturalnym, niewymuszonym, doskonałym. Każda kochająca matka pragnie dla swojego malucha samych radości w życiu, dlatego można przytoczyć powiedzenie "Kochać jak rodzona matka". Z chwilą przyjścia na świat, matka czuwa nad dzieckiem w dzień i w nocy, troszcząc się o nie i kochając je bez względu na wszystko.
     Kiedy dorastamy doznajemy innej miłości niż te "matczyne". Człowiek znajduje na swej drodze swoją "drugą połówkę" - bliską osobę, z którą jest do ostatnich swoich chwil. Mówimy wtedy, że jest to "Miłość do grobowej deski" Ona też nie wybiera. Dosięga swoim rozmachem niezauważalnie. Człowiek zauroczony nowym uczuciem potrafi kochać wbrew wszystkim. Dla miłości potrafi przeciwstawić się zasadami, jakie przestrzegał. Mówimy o tzw. "ślepej miłości". Niekiedy powracamy do swojej dawnej, często pierwszej miłości. Odzywają się w nas uczucia sprzed kilku, a nawet kilkudziestu lat, gdy po latach rozłąki ludzie odnajdują się. "Stara miłość nie rdzewieje" - mówimy, kiedy stare uczucie rozkwita od nowa.
      Jednak miłość potrafi też boleć, jest nieodwzajemniona. O "złamanym sercu" mówimy wtedy gdy ktoś, komu zaufaliśmy, pokochaliśmy, odwraca się od nas, raniąc nas.

      Miłość jest różna: dobra, samotna, ślepa. W życiu każdego człowieka wygląda inaczej. Wszyscy bez względu na okoliczności jej potrzebujemy. Uczy nas jak być dobrym człowiekiem, wrażliwym na potrzeby innych. Miłość jest bezwartościowym uczuciem, którego potrzebujemy na codzień aby łatwiej było nam przeżyć nasze życie.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1920