Eliminacje Powiatowe OTWP
Data: 21-03-2016 o godz. 15:13:37
Temat: Kultura


   15 marca 2016r. w KP PSP w Grójcu odbyły się XXXIX Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".    Gminę Błędów reprezentowała uczennica naszego gimnazjum - Zuzanna Wojtczak.

   Po uroczystym rozpoczęciu turnieju, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu pisemnego, składającego się z 30 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. Materiał obejmował wiele różnorodnych zagadnień, począwszy od przepisów budowlanych, przez reakcje chemiczne zachodzące w czasie pożaru, KSRG, normatywne długości, wysokości i szerokości przejść wyjść ewakuacyjnych, prewencję przeciwpożarową i wiele innych. Na rozwiązanie testów przeznaczono 30 minut. 

   Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową uczestnicy, którzy nie dostali się do etapu ustnego mieli okazję odbyć spacer po strażnicy i być świadkami pokazu przygotowanego przez strażaków OSP w Jasieńcu.

   Do finału ustnego zakwalifikowało się po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej. Na tym etapie finaliści musieli wykazać się nie tylko ogromną wiedzą teoretyczną, ale także znajomością armatury wodnej i sprzętu gaśniczego.

   Ostatecznie, Zuzanna Wojtczak zajęła 1 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przygotowano dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali szereg drobnych upominków.  

   Laureaci pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować powiat grójecki w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP, które odbędą się 23 kwietnia 2016 r. Powodzenia! :)   Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1911