Wycieczka klas pierwszych do Łodzi
Data: 16-03-2016 o godz. 19:05:18
Temat: Wycieczki


10 marca 2016 r. uczniowie klas pierwszych wyruszyli na wycieczkę do Łodzi.

     Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu pt. "Szalone nożyczki" w Teatrze Powszechnym. Miejscem akcji był salon fryzjerski, w którego sąsiedztwie popełniono morderstwo. Sprawcą tego okropnego czynu był ktoś, kto przebywał w tym czasie w zakładzie. Inspektorzy policji starali się rozwikłać zagadkę i poprosili o pomoc widownię, która miała zapamiętać różne szczegóły dotyczące zachowania pracowników i klientów salonu. Efektem śledztwa było wyłonienie trzech podejrzanych i to właśnie widzowie mieli wskazać winnego.
     Sztuka do końca trzymała nas w napięciu. Było to zasługą świetnej gry aktorów, którzy rozśmieszali do łez swoimi kwestiami i ruchem scenicznym.
     Po spektaklu zostaliśmy w teatrze na lekcję, którą poprowadził jeden z występujących pan Andrzej Jakubas. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o historii teatru. Wielką atrakcją było dla nas wejście za kulisy, gdzie można było zobaczyć zaplecze sceniczne, rekwizyty, miejsce dla inspicjenta.
      Pan Jakubas opowiadał też o swojej pracy aktorskiej i zabawnych przygodach podczas przedstawień.
      Z teatru szybko przeszliśmy do Manufaktóry na zajęcia w Experymentarium. Już wejście do tego obiektu przez tunel stroboskopowy dostarczyło wielu wrażeń. Następnie wykonywaliśmy doświadczenia pod kierunkiem instruktora. Większość dotyczyła nauk przyrodniczych, głównie fizyki. W atrakcyjny sposób poznawaliśmy siłę odśrodkową, przewodnictwo elektryczne, optykę oraz inne działy.
      Po niemałej dawce wiedzy nastąpił czas na rozrywkę. Podzieleni na grupy zdobywaliśmy punkty w walce, podczas gry w laserowego paint ball'a na Arenie Laser Games.
      Pełni wrażeń udaliśmy się na posiłek porównując swoje wyniki z rywalizacji. Wracając do domu nadal tryskaliśmy energią, dlatego postanowiliśmy pośpiewać. Tak umilając sobie czas dojechaliśmy do Błędowa.


      Dziękujemy serdecznie paniom wychowawczyniom kl. 1A, 1B, 1C oraz pani Karolinie Lewandowskiej za zorganizowanie wycieczki i opiekę.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1910