XV Festiwal Piosenki Angielskiej w Grójcu
Data: 27-02-2016 o godz. 17:23:36
Temat: Kultura


       Jak wszyscy doskonale wiemy, w naszej szkole jest kilka osób, które fantastycznie śpiewają. Dwie dziewczyny reprezentowały nas na jubileuszowym, XV Festiwalu Piosenki Angielskiej w Grójcu. Konkurs ten jest ogólnopolski, więc poziom był bardzo wysoki...
  


 25 lutego 2016 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się XV Festiwal Piosenki Angielskiej, organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu, szkołę językową Englink i wcześniej wymieniony GOK. Jak co roku, Festiwal ma swoje hasło przewodnie i temat, który uczestnicy muszą zaprezentować w swoich występach. Tym razem wszystko kręciło się wokół miłości. Motto brzmiało: All we need is love. Wszyscy wykonawcy perfekcyjnie wpasowali się w ten temat. Dzieci i młodzież mogli występować w pięciu kategoriach: dzieci do lat 9, dzieci 10-13 lat, młodzież gimnazjalna, młodzież szkół ponadgimnazjalnych i studenci oraz zespoły muzyczne. 
   


   Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uzdolnione dziewczyny: Agata Witczak (kl. IIc ) oraz Sandra Tołczyk (kl. IIIb) pod opieką p. Janusza Szarlipa. W kategorii reprezentowanej przez nie brało udział 8 osób. Jak już wcześniej wspomniałam, poziom był bardzo wysoki. Agata zaśpiewała piosenkę z filmu Prosto w serce, pt. "Way back into love". Sandra zapewniła sobie wyróżnienie piękną balladą pt. "What is love" w oryginale wykonywaną przez Kieszę. Warto wspomnieć, że szkołę podstawową reprezentowała nasza młodsza koleżanka z nieziemskim, mocnym głosem - Natalia Napiórkowska.

   Cały festiwal trwał wiele godzin, jury długo zastanawiało się nad werdyktem nie chcąc nikogo skrzywdzić. 

   Mamy nadzieję że dziewczyny wykorzystają swój potencjał. Będziemy im kibicować na kolejnych festiwalach i konkursach. 
   
   Serdecznie gratulujemy! :) 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1906