Zawody siatkarskie
Data: 26-02-2016 o godz. 04:05:48
Temat: Sport


   24 lutego 2016 r. o godz. 9:00 pod opieką p. Karoliny Sulimy i p. Piotra Lange wyruszyliśmy  na rozgrywki siatkarskie w Mogielnicy.
   Dziewczęta i chłopcy rozegrali dwa mecze z drużyną gospodarzy i Nowym Miastem.

   Po krótkiej rozgrzewce rozpoczął się pierwszy pojedynek dziewcząt z Nowego Miasta i Mogielnicy. Dziewczęta z Mogielnicy wygrały obydwa sety z dużą przewagą punktową. Kolejny mecz grały dziewczęta z naszej szkoły i ze Szkoły w Nowym Mieście. Pierwszy set niestety nie poszedł za dobrze, ponieważ przegraliśmy 22:25, ale drugi za to był wygrany 25:12. W dogrywce okazało się, że nasza drużyna jest o wiele lepsza (15-8). Trzeci i ostatni mecz zagrał Błędów z Mogielnicą. Walka była zacięta... żadna z drużyn nie dawała za wygraną i zacięcie walczyła. Mimo wszelkich starań naszych siatkarek mecz zakończył się wygraną dla gospodarzy. W pierwszym secie 18:25, a w drugim 20:25. Dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły II miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: 

1. Dominika Wilczyńska 

2. Monika Włodarczyk 

3. Patrycja Kępka 

4. Julia Siedlecka 

5. Kinga Pawlak 

6. Dominika Bator 

7. Oliwia Mikołajczyk 

8. Weronika Wilczyńska 

9. Renata Oraczewska

10. Roksana Rupiewicz   W między czasie nasi chłopcy grali pierwszy mecz z Mogielnicą. Na początku były małe trudności, ale nie poddali się i walczyli do końca. Pierwszy set wygrali 25:15, a drugi 25:22. Od razu po krótkiej rozgrzewce chłopcy zaczęli kolejny mecz, ale tym razem z Nowym Miastem. Żadna z drużyn nie poddawała się i grała do końca, ale chłopcy z naszej szkoły okazali się o wiele lepsi. Rozgromili przeciwników na łopatki. Wynik pierwszego setu wynosił 25:14, a drugiego 25:17.

Skład drużyny chłopców:

1.     Rafał Kępka

2.     Patryk Sypulski

3.     Adrian Stefan

4.     Patryk Zawiślak

5.     Eryk Orzeszek

6.     Marcin Cupryjak

7.     Michał Kornaszewski

8.     Jakub Jagiełło

9.     Michał Kołacz   Każda z drużyn nie dawała za wygraną. Wszyscy starali się zagrać jak najlepiej, ale tylko dwóm grupą udało się przejść dalej. Wyniki wszystkich meczów były następujące:

Chłopcy:

I miejsce PG Błędów

II miejsce PG Nowe Miasto

III miejsce ZSO Mogielnica

Dziewczyny:

I miejsce ZSO Mogielnica

II miejsce PG Błędów

III miejsce PG Nowe Miasto


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcieArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1905