Gimnazjaliści czytają bajki przedszkolakom
Data: 26-01-2016 o godz. 21:27:37
Temat: Kultura


       

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły umilili przedszkolakom czas, czytając im bajki po angielsku.

„Czytamy przedszkolakom … po angielsku  ̶ We Read for Kids … in English” to akcja, którą we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Błędowie zapoczątkowaliśmy w tym roku szkolnym.
Przedsięwzięcie polega na tym, iż uczniowie gimnazjum czytają w języku angielskim bajki a następnie tłumaczą je na język polski dla przedszkolaków. Aby uatrakcyjnić spotkanie, gimnazjaliści odgrywają przed najmłodszymi  poszczególne scenki z przedstawianych bajek. W tym celu przygotowują specjalne stroje i rekwizyty

W listopadzie i w grudniu z przedszkolakami spotkali się uczniowie klas II. Zaprezentowali oni bajkę o trzech małych świnkach „Three little pigs” oraz przypomnieli przedszkolakom jak ciężka jest praca Św. Mikołaja czytając „Santa’s noisy night”. Z kolei w styczniu, w akcji wzięli udział pierwszoklasiści. Uczniowie przygotowali bajkę o tematyce zimowej pt. „Bear’s Very Snowy Day” – o niedźwiadku, który wspinał się na Śnieżną Górę.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymują małą niespodziankę, kolorowankę nawiązującą do przeczytanego tekstu.

Akcja będzie kontynuowana w najbliższych miesiącach. Szczegóły kolejnych spotkań na razie są jednak owiane tajemnicą.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1896