III klasy na finiszu, czyli bal gimnazjalny 2016
Data: 17-01-2016 o godz. 21:17:18
Temat: Uroczystości szkolne


        5 stycznia trzecioklasiści z Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie uczestniczyli w swoim pierwszym balu młodości.
   Tegoroczny bal gimnazjalny tradycyjnie zainaugurowany został polonezem, tańcem, który w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej stanowił nieodłączny element ceremoniału dworskiego. Tradycyjnie pierwszą parę utworzył dyrektor szkoły pan Krzysztof Kaźmierczak wraz z przewodniczącą samorządu uczniowskiego Zuzanną Wojtczak. Tuż za nimi poloneza zatańczyła wicedyrektor gimnazjum pani Marianna Szewczyk wraz z reprezentantem klas III Karolem Leguckim.

   Dalsza część uroczystości odbyła się w szkolnym holu. Na początku uczniowie zaśpiewali [tytuły piosenek, wykonawcy], a potem odbyła się multimedialna prezentacja zdjęć ze wspólnie spędzonych w gimnazjum chwil. Zwieńczeniem części artystycznej był przygotowany przez trzecioklasistów występ satyryczny o tematyce szkolnej. Gimnazjaliści przedstawili, z przymrużeniem oka, kilka momentów z życia gimnazjum.

 
   Po występach artystycznych przyszedł czas na nieoficjalną część balu gimnazjalnego. Najpierw były wspólne zdjęcia, następnie tradycyjny poczęstunek, aż wreszcie przyszedł czas na zabawę taneczną. 

Uczniowie klas III wraz z wychowawcami dziękują dyrekcji, radzie pedagogicznej, przybyłym na uroczystość gościom, pracownikom szkoły, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu oraz obecność w tym niezwykle ważnym dla nas dniu.

                                                                                                                                      Uczniowie i wychowawcy klas III 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1892