Krótki poradnik - Postanowienia Noworoczne
Data: 07-01-2016 o godz. 17:39:19
Temat: Publikacje


   Nowy Rok wiąże się z nowymi zmianami zachodzącymi w naszym życiu czyli Postanowieniami Noworocznymi. Każdy z nas chciałby coś zmienić, ale dlaczego tak trudno jest nam je zrealizować? Dlaczego większość z nas zapomina o nich już w połowie stycznia? Na te pytania odpowiedź można znaleźć wyłącznie w sobie.

 1. Każdy ma co najmniej jeden cel, który chciałby osiągnąć w Nowym Roku. Najprostszym sposobem jest zapisanie swoich pomysłów w notatniku. Musimy się zastanowić co tak naprawdę chcemy przelać na papier. Czy to będzie odchudzanie, rzucenie palenia a może wyjazd w podróż naszego życia?

2. Drugim sposobem jest umiejętność mówienia "Nie". Musimy być asertywni. Nie schudniemy od siedzenia na kanapie opychając się tonami ciastek.

3. Jeżeli chcemy popracować nad swoim charakterem, np. być bardziej odważnym, musimy przezwyciężyć strach i pokazać, że stać nas na więcej. Ludzie zmieniają się na lepszych.

4. Abyśmy byli dumni sami z siebie, może tak wreszcie zacząć się uczyć? Nauka nie jest prosta, ale ucząc się systematycznie mamy mniej do zrobienia w domu. Warto również posłuchać trochę nauczycieli. Z lekcji można zapamiętać znacznie więcej.

  

     Uważam, że te rady pomogą wam w realizowaniu marzeń. Wystarczy tylko chcieć, a osiągnąć możemy naprawdę wiele.








Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1890