Czy warto oglądać horrory?
Data: 07-01-2016 o godz. 17:38:09
Temat: Publikacje


     Na pewno część z Was oglądała horrory. Jednak większość z tych filmów jest w przedziale wiekowym 16 lat i więcej. Jednak coraz więcej młodych ogląda horrory, by przypodobać się znajomym. Ale czy warto oglądać horrory nie dostosowane do naszego wieku?

   


     W pewnym sensie oglądając horrory poznajemy historię. Część tych filmów jest oparta na faktach, np. "Szczęki" lub "Egzorcyzmy Emily Rose". Jednak takiej historii nie będziemy używać na co dzień.

    Większość osób ogląda horrory dla rozrywki, jednak one wprowadzają widza w nierealny świat, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, np. "Krąg" oraz "Paranormal Activity". Duchy nie istnieją, a w tych filmach są ukazane jako wróg i niektórzy mogą uwierzyć w takie nie realia. 

     Takie spędzanie czasu bardzo wpływa na naszą psychikę. Ich oglądanie może doprowadzić młodych widzów do niepotrzebnych lęków lub dla niektórych mogą być źródłem pomysłów, jak straszyć innych. Jednak są horrory tzw. horrory komediowe, w których strach przeplata się ze śmiechem. Przykładem takiego filmu jest "Nawiedzony dwór" oraz "Gnijąca panna młoda".

     Moim zdaniem horrory to ciekawa rozrywka, która niedostosowana do wieku widza może mieć wpływ na jego przyszłość. Warto oglądać takie filmy chociażby ze względu na to, że poszerzają wyobraźnię, jednak trzeba je wybierać mądrze i roztropnie.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1889