Różnice między świętami w UK i USA
Data: 02-01-2016 o godz. 21:11:04
Temat: Kultura        Każdy z nas wspaniale spędził Święta Bożego Narodzenia, gdzie spotkaliśmy się z naszymi najbliższymi, spędziliśmy wspólnie czas czy też pośpiewaliśmy kolędy.
Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii albo Stanach Zjednoczonych Ameryki?
Te dwa państwa mają dużo wspólnych tradycji Bożonarodzeniowych, lecz są pomiędzy nimi niewielkie różnice.

1. Brytyjczycy nazywają Święta "Crimbo" natomiast amerykanie zwyczajnie "Christmas"


2.Święty Mikołaj nazywany jest przez brytyjczyków  - "Father Christmas" a przez amerykanów - "Santa Claus"


3. Każdy z nas za młodu pisał i wysyłał listy do Św. Mikołaja.W Zjednoczonym Królestwie wygląda to mniej więcej tak: Ludzie spalają listy w kominkowym ogniu, ponieważ wierzą iż trafią one szybciej do Św. Mikołaja. W USA społeczność wysyła listy skrzynką pocztową.


4. Ważnym symbolem są również skarpety, lecz nie te które zakładamy na codzień. Są to skarpety przeznaczone na słodycze, np. laski cukrowe. W obu państwach są wieszane w nieco innych miejscach: w UK wokół łóżka, a w USA wokół kominka.


5. Tradycją jest też zostawianie przekąsek dla Św. Mikołaja. Amerykańska ludność zostawia dla Mikołaja ciastka oraz mleko natomiast społeczność w UK - alkohol.


6. W UK nakazane/obowiązkowe jest chodzenie w świątecznych czapeczkach, w USA nie ma czegoś takiego.


     Jeśli chcielibyście poznać więcej różnic, polecam przeczytać informacje na ten temat na różnych portalach społecznościowych gdzie znajdziecie więcej ciekawostek :)
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1887