Jak się skupić?
Data: 02-12-2015 o godz. 22:50:08
Temat: Publikacje


     Zdarzyło Ci się mieć rozbiegane myśli podczas nauki? Czy możesz się skupić na uczeniu się? Mam dla Ciebie parę zasad, które na pewno pomogą Ci się skoncentrować na nauce :)

     Po pierwsze - Znajdź sobie dobre miejsce do nauki. Na pewno lepiej będzie Ci się uczyło w spokojnym miejscu niż w zatłoczonym pomieszczeniu.
     Po drugie - wybierz godziny nauki. Jeżeli lepiej Ci się uczy w godzinach po południowych to właśnie w tych godzinach przyswajaj wiedzę. 
     Po trzecie - Ucz się systematycznie. Odkładanie materiału do nauki w niczym Ci nie pomoże, wręcz przeciwnie, będziesz miał/a więcej rzeczy do nauczenia.
     Po czwarte - Zminimalizuj dźwięki wokół siebie. Wyłącz radio, telefon, telewizor lub inne głośne urządzenia, dźwięki przez nie wydawane nie będą Ci przeszkadzać.
     Po piąte - Czytaj na głos. Dzięki takiemu czytaniu na pewno lepiej zrozumiesz materiał i zapamiętasz go świadomie.
     Po szóste - Rób przerwy w nauce. Po przez takie przerwy Twój mózg trochę odpocznie i pozwoli Ci przyswoić więcej materiału. 
     Po siódme - Nie ucz się w nocy. Podczas nauki do późnej nocy będziesz wyczerpany/a i Twój mózg wcale nie zapamięta więcej wiedzy. 

     Znam osoby, które od tych rad poprawiły swoje wyniki w nauce. Mam nadzieję, że jeśli i Ty dostosujesz się do moich rad, to uda Ci się skupić na nauce.    
                                                                           Powodzenia! :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1879