"Tajemnica Rajskiego Wzgórza"
Data: 28-11-2015 o godz. 17:33:50
Temat: Publikacje


      Tytuł: Tajemnica Rajskiego Wzgórza
      Autor: Elizabeth Goudge

   Co by było, gdybyś musiał/a się przeprowadzić do dalekiej krainy, do wuja, którego prawie nie znasz, a jedynym Twoim przyjacielem jest guwernantka?
     Do tajemniczej posiadłości w dolinie Moonacre przybywa trzynastoletnia sierota Maria Merryweather, która ma tu zamieszkać u boku dalekich krewnych. W podroży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga „Kronika Księżycowego Dworu”. 
     Wkrótce jednak okazuje się, że czekają ją nieprawdopodobne przygody. Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór. Kolejne karty „Kroniki” pomagają jej odkryć ciemną przeszłość majątku i historię rodzinnej klątwy, sięgającą feralnego ślubu sprzed blisko pięciuset laty. Maria za wszelką cenę chce poznać wszystkie tajemnice rodu Merryweatherów i De Noirów, na którego czele stoi Czarny William. Dziewczyna odkrywa, że jest ostatnią Księżycową Księżniczką, a na jej rodzinie ciąży mroczna klątwa. Dziewczynka ma czas do najbliższej pełni księżyca, by odczynić czary i ocalić dolinę Moonacre, która wkrótce ma zniknąć pod powierzchnią morza.
     Czy dziewczynce uda się zgłębić sekret dwóch wspaniałych rodów, tajemnicę różowych pelargonii, psa Wrolfa i białego konika?


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1876