Świat wyobraźni
Data: 13-11-2015 o godz. 19:42:36
Temat: Publikacje


        Co by się stało gdyby wszelkie słodkości zostały obdarzone nadprzyrodzonymi mocami? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w książce pt. "Wojna Cukierkowa". Powieść została napisana przez amerykańskiego pisarza Brandona Mulla - autora bestsellerowej serii Baśniobór.
"Kiedy chodziłem do piątej klasy, mieszkałem w pewnym miasteczku na północy Kalifornii,
gdzie przeprowadziłem się rok wcześniej. Ta książka wiele zawdzięcza temu miejscu.
Choć postacie są fikcyjne, to wspomnienia przygód, których szukałem tam wraz z pozostałymi członkami klubu młodocianych miłośników emocji, były inspiracją tej historii". - mówi o sobie Mull.
    
       Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku Colson, czyli w nowym miejscu przeprowadzki Nate'a i jego rodziców. Chłopiec zaprzyjaźnia się z trójką rówieśników - Summer, Trevorem i Gołębiem - i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy skarbów. W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty sklep ze słodyczami. Jego właścicielka, pani White, chętnie wynagradza dzieci cukierkami w zamian za drobne przysługi. Cukierki okazują się magiczne:
pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd albo przechodzić przez lustra. Kłopot w tym, że zlecenia pani White stają się coraz bardziej podejrzane. Tymczasem w miasteczku pojawia się stary lodziarz, pan Stott. Jego słodkości także mają niezwykłą moc. Dlaczego ci tajemniczy cukiernicy tak nagle zjawili się w Colson? Czego poszukują? Kim jest mężczyzna, który śledzi naszych bohaterów? I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma bardzo niecne zamiary? Jeżeli chcielibyście poznać odpowiedzi, przeczytajcie tą książkę.
 
Osobiście polecam ją miłośnikom przygód i fantasy. Ta powieść pobudza naszą ciekawość
 oraz pomaga stworzyć lepszy obraz przedstawionych sytuacji. W ten sposób możemy pożytecznie wykorzystać czas w świecie wyobraźni


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1864