Ślubowanie klas pierwszych
Data: 26-10-2015 o godz. 19:42:22
Temat: Uroczystości szkolne


We wtorek 13 października 2015 roku punktualnie o godz. 12.00 w naszym gimnazjum rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Zaproszono na nią licznych gości.

  Na początku poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły i odśpiewany został hymn narodowy.  Po krótkim wstępie i przywitaniu gości przez Pana Dyrektora Krzysztofa Kaźmierczaka odbyła się ceremonia ślubowania. Następnie przedstawiciele klas wręczyli dyrekcji książkę z przysięgami podpisanymi przez wszystkich pierwszoklasistów. Część oficjalną zamknęło przemówienie Pana Dyrektora. 

    Po wyprowadzeniu sztandaru zaczęła się część artystyczna. Uczniowie pierwszych klas  należący do koła teatralnego przedstawili sztukę pt.: „Balladyna to jedna z nas”. Była to współczesna parafraza dramatu Juliusza Słowackiego. Widowisko pokazało, że każdy z nas ma trochę w sobie z tej leniwej, aczkolwiek sprytnej dziewczyny, którą była tytułowa bohaterka. Jednak zawsze w końcu wygrywa sprawiedliwość i uczciwość. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

   Myślę, że pierwszoklasiści wynieśli z tej sztuki wiele cennych informacji  i będą starali się przestrzegać obietnic złożonych na ręce Pana Dyrektora.

Powodzenia pierwszaki!

Julia Senator

Klasa I bArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1857