Otrzęsiny!
Data: 11-10-2015 o godz. 20:28:41
Temat: Uroczystości szkolne


   Dnia 1 października oficjalnie powitaliśmy pierwszoklasistów w naszej szkole. W godzinach popołudniowych w murach naszego gimnazjum odbyła się dyskoteka otrzęsinowa....


   Po miesiącu nauki oraz oswajania się z nową rzeczywistością, pierwszaczki mogły wziąć udział w pierwszej dyskotece w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2015/16. Dla wielu zaskoczeniem była bramka przy wejściu. Nikt jednak nie mógł przejść koło niej obojętnie. Nasz wspaniały dj szybko rozkręcił dyskotekę i wszyscy świetnie się bawili.
   
   Po pewnym czasie pojawiła się kolejna nowa sprawa dla pierwszoklasistów. Otrzęsiny! Na pierwszy ogień poszli przewodniczący klas. Musieli oni wypić mleko. Z tym, że to nie było zwykłe picie mleka... Miseczka z płynem stała na ziemi. Konieczne było chłeptanie jak kot. To mogło trochę utrudnić sprawę. Zastępcy przewodniczących też nie mieli łatwego zadania. Zasady te same, tylko zamiast mleka w miseczce pojawił się keczup. Skarbnicy dostali do zjedzenia po oliwce. Jako że nie każdy to lubi, mogli nie czuć się zachwyceni. 

   Ale na trójce klasowej świat się nie kończy! Wszyscy uczniowie (łącznie z wcześniej wymienionymi funkcjami) zjedli specjalną papkę przygotowaną przez klasy drugie. Zmieszane były różne smaki, od kwaśnego przez słodki czy gorzki po słony. Później przydały się gumy do żucia dla zmiany smaku...

   Do godziny 20:30 rodzice mieli czas żeby nas odebrać. Wszyscy szczęśliwi choć zmęczeni wrócili do swoich domów. Następnym dniem był niestety piątek, czyli normalny dzień pracy. Wszyscy wrócili do swoich obowiązków. 

   Czekamy na więcej dyskotek! Ta nam się bardzo podobała! :) 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1853