Warsztaty dla szóstoklasistów
Data: 30-09-2015 o godz. 22:08:48
Temat: Publikacje


       Dnia 29 września 2015r. o godzinie 10 Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie odwiedzili uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych z gminy Błędów. Powodem tak miłych odwiedzin były warsztaty zorganizowane przez Związek Międzygminny „Natura” w ramach programu: „ Bądź blisko natury – segreguj odpady”, zaś warsztaty zatytułowanie były: „Gdy segregujesz, naturę ratujesz!”, które przeprowadzone zostały w świetlicy szkolnej gimnazjum.
Uczniowie klas szóstych dowiedzieli się co to są i na jakie surowce dzielą się odpady, poznawali tajniki segregacji  odpadów. Zaznajomili się również z kolorystyką worków do segregacji odpadów: worki koloru białego (wkłada się do nich szkło), do  czerwonego (plastik, papier i metal) a do czarnego (zmieszane odpady). Szóstoklasiści dowiedzieli się co zrobić z odpadami, które są szkodliwe np. baterie, leki itp., a mianowicie zostali poinformowani o istnieniu tzw. PSZOK czyli Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pani prowadząca pokazała różne sposoby powtórnego wykorzystania niektórych odpadów oraz powiedziała na czym polega recykling. Uczniowie otrzymali na zajęciach przykładowe worki ze śmieciami, które mieli posegregować według surowców. Pani organizator również przybliżyła w jaki sposób segregacja odpadów odbywa się w naszej gminie i planów dotyczących utworzenia PSZOK-u na terenie Błędowa. Na koniec szóstoklasiści wypisywali własne postanowienia związane z segregacją śmieci, przykleili do plakatu i głośno wykrzyczeli końcowe hasło: „ Będę segregować śmieci”.


Uczniowie klas szóstych spędzili u nas dwie godziny, po których we wspaniałych humorach i z upominkami od organizatorów pod opieką nauczycieli wrócili do swoich szkół. Cieszymy się z tak miłych odwiedzin i zapraszamy częściej.

Joanna DudekArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1848