Srebrna odznaka rajdowa Martyny Kamińskiej
Data: 20-09-2015 o godz. 22:59:49
Temat: Sport


     W ostatni weekend maja Martyna brała udział w MPS w Starych Żukowicach pod Tarnowem tym razem w charakterze serwisanta, fotografa, w wolnych chwilach poświęcała się zabawom z… osłami. Ale nim oddała się tym przyjemnościom, zdała egzamin na srebrną odznakę rajdową, upoważniającą do startów w konkursach 1* (do 119km)
17-18 lipca Ponowie Ciosny pod Łodzią. Z racji pogody-w wersji biwakowej. Pierwszego dnia Martyna serwisuje Maję w konkursie 2*, następnego dnia mam okazję jej się odwdzięczyć , serwisując ją na Demonie.  Martyna dosiada naszego stajennego olbrzyma, wałacha półkrwi oldenburskiej , prowadząc dwójkę debiutantów- panią Kasię, naszą instruktorkę jazdy, na małopolskim wałachu Bernardo. Martyna świetnie spisuje się w tej roli, Demon kończy dystans w bardzo dobrym tempie, jednak nie znajduje uznania w oczach weterynarzy i para zajmuje dalsze miejsce. Niemniej z zawodów wracamy bardzo zadowoleni,  z dwoma pucharami Mai- za drugie miejsce w wyścigu i nagrodą Best Condition ,dla najlepszego konia zawodów.

W pierwszy weekend września –start w Koczku na Mazurach , znów emocjonujący start, jako że Martyna jedzie na świeżo zakupionej klaczy Loreen, ponownie w towarzystwie p. Kasi na Bernardo. Start Loreen jest wielką niewiadomą, jej poprzedni właściciel sprzedał ją, gdyż zwyczajnie się jej bał i niewiele jeździł. Martyna przygotowuje konia w ekspresowym tempie.  Dziewczyny stają na starcie. Pierwsza pętla i są ex aequo  na drugim miejscu, jednak  na drugiej pętli gubią trasę i w efekcie nadkładają 8 km, kończą konkurs na 5 i 6 miejscu.

Tym sposobem Martyna wprowadziła do dyscypliny Sportowych Rajdów Konnych dwa konie. Teraz przed nami start na Litwie i dalsze zagrywanie Loreen.  

Krzysztof WojteckiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1846