Wizyty w Urzędzie Gminy w Błędowie
Data: 17-06-2015 o godz. 18:04:47
Temat: Nauka


       W ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie uczniowie klas drugich mieli okazję poznać urząd gminy i jego działanie od kulis. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tym miejscem. W planie tej niecodziennej wycieczki była rozmowa z Sekretarzem gminy Błędów p. Jackiem Adamskim i pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego.        Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego przyniosła wiele niespodzianek. Oczekiwaliśmy opowiadania o funkcjonowaniu tej instytucji, a tymczasem dodatkowo udostępniono nam akta urodzeń czy małżeństw naszych dziadków. Ręcznie spisywane stare księgi wywarły na nas ogromne wrażenie, poziomu graficznego pisma mógł pozazdrościć niejeden uczeń.  Oczywiście panie zostały zasypane pytaniami, na które wyczerpująco odpowiadały. Jeśli ktoś chce zagłębić się w drzewo genealogiczne swojej rodziny – to miejsce jest właśnie dla niego!

       Rozmowa z p. Sekretarzem była równie ciekawa. Poznaliśmy dokładniej funkcjonowanie gminy, zadania władzy wykonawczej (wójta) i władzy uchwałodawczej (Rady Gminy). P. Jacek Adamski w skrócie opowiedział nam historię gm. Błędów, przedstawił realizowane przez nią działania oraz zaprezentował Urząd.

       Taka „lekcja” była miłą odmianą od codziennej rutyny szkolnej. Mogliśmy naszą teoretyczną wiedzę skonfrontować z rzeczywistymi działaniami gminy. Być może dzięki tej wycieczce ktoś z nas w przyszłości będzie pracował w samorządzie terytorialnym. ;)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1838