Wycieczka rowerowa do rezerwatu ''Modrzewina''
Data: 08-06-2015 o godz. 21:54:34
Temat: Wycieczki


   W ostatnią sobotę maja odbyła się kolejna wycieczka rowerowa w ramach projektu "Moja przyszłość". Tym razem naszym celem był florystyczny rezerwat "Modrzewina" położony na terenie Nadleśnictwa Grójec w gminie Belsk...    Kilkunastoosobowa grupa uczniów z p. Urszulą Sułowską i p. Anielą Szymanek wyruszyła z Błędowa przez Trzylatków, Głudną, Cesinów Las, Rożce do utworzonego w 1959 roku rezerwatu modrzewia polskiego (Larix polonica). Obejmuje on 332 ha lasu mieszanego z bogatym stanowiskiem modrzewi. Na początku spotkaliśmy się z panem - strażnikiem leśnym, który dał nam na pamiątkę opaski odblaskowe (wiadomo, że przydadzą się na wycieczki rowerowe). 
  
   Pani Sułowska przedstawiła nam historię oraz charakterystykę rezerwatu. W czasie zajęć na ścieżce dydaktycznej zatrzymywaliśmy się w ciekawych miejscach, przy tablicach informacyjnych lub okazach przyrodniczych. Imponujące, ponad stuletnie drzewa: modrzewie, dęby, sosny tworzą najwyższe piętro lasu. W dolnej warstwie porastają graby i lipy. Widzieliśmy kilka gatunków grzybów i wiele roślin zielnych. Można tu spotkać sarny i dziki. 

   W wyznaczony miejscu zatrzymaliśmy się na odpoczynek i posiłek, a przy okazji słuchaliśmy koncertu różnych ptaków. Piękną aleją lipową wyjechaliśmy z Modrzewiny w kierunku Aleksandrówki. Jedna z naszych koleżanek miała w drodze powrotnej awarię roweru, ale dzięki pomysłowości chłopaków udaliśmy się w drogę powrotną. 

   Jak obliczył Michał Kołacz, jechaliśmy trzy godziny ze średnią prędkością 10 km/h. Spaliliśmy w tym czasie po 1000 kcal. 

   Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Błędowa.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1837