Majowe spotkania profilaktyczne
Data: 27-05-2015 o godz. 09:08:40
Temat: Nauka


       W maju w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczne prowadzone przez przedstawicieli Komend Powiatowych  PSP oraz Policji w Grójcu, a także miejscowej służby zdrowia.
Celem tych „lekcji” było zapoznanie uczniów z niebezpieczeństwami, jakie na nich codziennie czyhają oraz konsekwencjami różnych nieodpowiedzialnych zachowań.       Spotkania odbywały się równocześnie w grupach wiekowych: klasy I, klasy II i klasy III.
 W kolejnych tygodniach  każdy rocznik zgłębiał swoją wiedzę profilaktyczną w innym zakresie.

       O niekorzystnym i bardzo szkodliwym działaniu narkotyków, sterydów i dopalaczy rozmawiała z nami p. doktor Joanna Wojcieszczyk z ośrodka zdrowia w Błędowie. Uświadomiła nam, że przyjmowanie tych specyfików prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie, często do utraty przytomności, a w efekcie - zgonu. Zostaliśmy poinformowani także o negatywnych skutkach palenia papierosów i spożywania alkoholu. 

       Na kolejnej prelekcji spotkaliśmy się z przedstawicielami KP Policji w Grójcu. Dowiedzieliśmy się, że my ­ jako nieletni ­ także możemy ponieść konsekwencje swoich bezmyślnych czynów. Funkcjonariusze policji przypomnieli również zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

       Następnie spotkanie poprowadził strażak z KP PSP w Grójcu. Zaprezentował nam filmy,
w których ukazane było destrukcyjne działanie ognia i tempo jego rozprzestrzeniania się. Zwrócił uwagę, że w czasie pożarów większość ludzi ginie od dymu, składającego się ze szkodliwych gazów wydzielanych w procesie spalania, a nie od samych płomieni.
Opisał także, jak łatwo ugasić pożar urządzeniami niedrogimi i dostępnymi w większości sklepów. Właśnie dlatego ważne jest byśmy wyposażyli nasze domy w gaśnice i czujki dymu. Z pomocą tych sprzętów możemy ocalić nie tylko swoje życie, życie innych ludzi, ale także majątek.

       Spotkania przebiegały w luźnej i wesołej atmosferze. Młodzież zadawała wiele pytań,
a prowadzący chętnie na nie odpowiadali. Miejmy nadzieję, że każdy z uczniów potraktuje poważnie rady i przestrogi, nie tylko w okresie zbliżających się wakacji, ale przez cały rok. Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1831