Czytajmy, bo warto!
Data: 26-05-2015 o godz. 21:44:56
Temat: Kultura


     26 maja na godzinie wychowawczej cała szkoła z podziałem na klasy uczestniczyła w akcji motywującej młodzież do czytania książek, która dziś miała swój początek. Klasy trzecie miały także później spotkanie z Panią Doktor. 
Młodzież w dzisiejszych czasach czyta bardzo mało książek, z tego powodu nauczyciele naszej szkoły postanowili to zmienić. Zorganizowali akcję, która ma na celu nas do tego zachęcić. Nauczyciele są lektorami, którzy czytają nam fragmenty różnych książek znajdujących się w szkolnej bibliotece. Po tej krótkiej chwili odprężenia przy literaturze klasy trzecie odbyły spotkanie z Panią Doktor. Opowiedziała nam ona o narkotykach oraz ich skutkach, które są niezwykle niebezpieczne. Jako ludzie powoli wchodzący w dorosłe życie musimy wiedzieć o wszelkich zagrożeniach. Za miesiąc skończymy gimnazjum i nasze szkoły średnie będą w różnych większych lub mniejszych miejscowościach. Prawdopodobieństwo na zetknięcie się z substancjami psychoaktywnymi wzrasta, dlatego musimy pamiętać, że zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem i zachowywać trzeźwość umysłu. 

 


Mam nadzieję, że wszyscy naprawdę wiele wynieśli z tego niezwykle ciekawego spotkania i będą w przyszłości uważać na tego rodzaju niebezpieczeństwa.

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1829