Turniej BRD
Data: 26-05-2015 o godz. 20:51:41
Temat: Nauka


      Dnia 6 maja  w  Wilkowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyły szkoły z terenu gminy Błędów. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Pogoda tego dnia pogoda nie dopisała, dlatego odbyły się tylko dwie konkurencje z 5 zaplanowanych – test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań. W wyniku rywalizacji drużyna naszego gimnazjum zajęła 2 miejsce. Organizatorzy – szkoła w Wilkowie - wszystkim zawodnikom wręczyła dyplomy i rzeczowe nagrody. Nasza drużyna zakwalifikowała się do turnieju powiatowego, który odbył się  9 V 2015 maja.


 9 V 2015 maja odbył się Powiatowy Turnieju BRD.  Zawodnicy rozwiązywali test wiadomości i test skrzyżowań, pokonywali  tor przeszkód na rowerze, jeździli po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielali pierwszej pomocy. Nad przebiegiem turnieju czuwał Sędzia Główny – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu mł. insp. Radosław Kaczmarek.  W wyniku końcowej punktacji nasza drużyna zajęła  II miejsce w ogólnej rywalizacji Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i zakwalifikowała się do dalszego etapu Turnieju.

16 maja  odbyły się Rejonowe eliminacje XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym.

Naszą szkołę - Publiczne Gimnazjum  w Błędowie  reprezentowali:

·         Monika Grzejszczyk      

·         Monika Małachowska                                 

·         Eryk Orzeszek 

·         Patryk Stępniak (zawodnik rezerwowy)  

 

Nasza drużyna rywalizowała wśród 14 ekip z terenu byłego województwa radomskiego. Po bardzo trudnym teście z przepisów ruchu drogowego, teście skrzyżowań ocenie podlegało udzielanie pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym w wypadku. Ostatnią konkurencją była jazda po torze przeszkód. Nie osiągnęliśmy drużynowo miejsca na podium. Brak doświadczenia jazdy na rowerze po  torze przeszkód znacząco wpłynął na ostateczny wynik naszej drużyny. Możemy się pochwalić tym,  że nasza zawodnicza Monika Grzejszczyk uzyskała 3 wynik z ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Natomiast Monika Małachowska i Monika Grzejszczyk uzyskały 1 wynik w rozwiązywaniu tzw. testu skrzyżowań (10 poprawnych odpowiedzi na 10 skrzyżowań).

 


Wszyscy uczestnicy  wrócili do domów bogatsi o cenne doświadczenia.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1828