Eliminacje Wojewódzkie OTWP
Data: 05-05-2015 o godz. 18:33:05
Temat: Nauka


               25 kwietnia 2015 r. w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki) odbyły się XXXVIII Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 104 uczestników z 38 powiatów. Nasz powiat reprezentowała Zuzanna Wojtczak.                           Po uroczystym rozpoczęciu turnieju, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu pisemnego, składającego się z 30 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. Materiał obejmował wiele różnorodnych zagadnień, począwszy od przepisów budowlanych, przez reakcje chemiczne zachodzące w czasie pożaru, KSRG, normatywne długości, wysokości, szerokości przejść, wyjść ewakuacyjnych, prewencję przeciwpożarową i wiele innych. Na rozwiązanie testów przeznaczono 25 minut. 

                W czasie sprawdzania prac przez komisję konkursową młodzież mogła obejrzeć pokazy ratownictwa przygotowane przez strażaków z KP PSP w Grodzisku Mazowieckim.

                Do finału ustnego, po dogrywkach (szczególnie licznej w kategorii gimnazjów - 6 osób walczyło o 1 miejsce), zakwalifikowało się po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej. Na tym etapie finaliści musieli wykazać się nie tylko ogromną wiedzą teoretyczną, ale także umiejętnościami praktycznymi z zakresu ratownictwa medycznego. 

                Ostatecznie, Zuzanna Wojtczak zajęła 2 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przygotowano puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego - laptopów, tabletów i aparatów cyfrowych. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali szereg drobnych upominków.  

                Laureaci pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii będą reprezentować województwo mazowieckie w Finale Centralnym OTWP, który odbędzie się w Polanicy Zdrój w dniach 29-31 maja 2015 r.   Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1819