Wycieczka!
Data: 23-03-2015 o godz. 21:05:23
Temat: Wycieczki


Gimnazjum z Lubani zaprasza uczniów naszej szkoły na wspólną wycieczkę do Chorwacji. Wyjazd planowany jest w dniach 23 – 30 maja 2015r., koszt wycieczki wynosi 1600 zł. Zapisy przyjmuje p. Jadwiga Dobrosz do piątku 27.03.2015r. 
Program wycieczki
Dzień 1    Godz. 15:00 Zbiórka uczestników w ustalonym miejscu, podstawienie autokaru i wyjazd w kierunku Chorwacji  do miejscowości Drvenik Mały .   Przejazd nocny !!! Godzina wyjazdu może ulec zmianie!  
Dzień 2   Po drodze zwiedzimy Park Narodowy Plitwickich Jezior   przyjazd do Chorwacji do miejscowości Drvenik Mały. Drvenik Mały  oddalony jest 60 km od chorwackiego Dubrownika, 80 km od dubrownickiego lotniska oraz około 70 km od Mostaru. Do najbliższego dworca kolejowego, zlokalizowanego w chorwackim mieście Ploce jest około 30 km.   Neum ma rozwiniętą bazę turystyczną i stanowi doskonałą bazą wypadową dla turystów chcących zwiedzić pobliski Dubrownik, Mostar czy Medjugorje.   Bośnia i Hercegowina położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego obejmującego pas  nadmorski i dolinę rzeki Neretwi. W głębi kraju dominuje klimat umiarkowany ciepły a na północy kraju przechodzi w umiarkowany kontynentalny. Zakwaterowanie w hotelu   Czas wolny można go przeznaczyć na plażowanie i kąpiel w Adriatyku lub zwiedzanie okolicy.  Obiadokolacja. Nocleg. 
Dzień 3 - 5 Pobyt w Drveniku Małym  Podczas pobytu wyżywienie śniadania i obiadokolacje. Czas wolny można go przeznaczyć na plażowanie i kąpiel w Adriatyku lub zwiedzanie okolicy.  Podczas pobytu jedna całodniowa wycieczka nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie. Rejs wokół murów miejskich.   
Dzień 6  śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie  z hotelu w Drveniku Małym.  Przejazd do Medjugorie ok. godz. 13:00. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.  Obiadokolacja, następnie zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wieczornej mszy świętej. Powrót  do hotelu  i nocleg  
Dzień 7  Wczesne śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu, wejście na Górę Objawień, wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. godz. 15:00, po drodze postój na gorący posiłek płatne we własnym zakresie  
Dzień 8  Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych ok. godz. 14:00  
Cena zawiera:
  · transport autokarem : tv, klimatyzacja, wc, barek.
  · ubezpieczenie KL i NNW, 
 · zakwaterowanie: 4 noclegi w Drweniku , 1 nocleg w Medjugorie,
  · wyżywienie:  5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  · usługi pilota/ przewodnika na całej trasie,
  · opłatę klimatyczną
 · zwiedzanie Dubrownika, 
 · zwiedzanie Medjugorie,
 · bilet wstępu do Rezerwatu Plitwickich Jezior  
· rejs statkiem wokół murów miejskich w Dubrowniku    
Program ramowy kolejność realizacji punktów może ulec zmianie.  

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1807