PGE Skra Bełchatów vs Cucine Lube
Data: 24-02-2015 o godz. 16:24:23
Temat: Sport


     19.02.2015 r. o godz. 15:00 pod opieką p. Karoliny Sulimy, p. Stanisława Bilskiego i p. Piotra Lange wyruszyliśmy spod budynku naszego gimnazjum. Celem była Atlas Arena Łódź, a ściślej mecz siatkówki: mistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów kontra goście Cucine Lube Banca Marche Treia z Bartoszem Kurkiem w składzie.
       Ok. godz. 17:30 znaleźliśmy się już na miejscu. Od pierwszych chwil mogliśmy poczuć niepowtarzalną atmosferę. Tłumy kibiców zgromadziły się w jednym celu - by "pomóc" gospodarzom awansować do 1/6 finału Ligii Mistrzów. Przed ostateczną rozgrywką, w wypełnionej po brzegi Atlas Arenie, siatkarze rozpoczęli rozgrzewkę przed meczem.
      

       Pomimo pierwszej wygranej nad włoską drużyną, bełchatowianie wiedzieli, że ten mecz nie będzie należał do najprostszych.

       Skra walczyła o każdy punkt, ale i goście nie pozostawali dłużni. Obie drużyny szły łeb w łeb. Pierwszy set zakończył się wynikiem 26:24 dla gospodarzy. Kolejny niestety nie poszedł już tak dobrze - 25:19 dla Lube. Jednak w trzecim bełchatowianie odzyskali dobrą passę i zwyciężyli 25:22. W czwartym secie Skra także pokonała Włochów - 25:21, otrzymując tym samym awans do 1/6 finału LM.

       Podczas meczu siatkarze cały czas mogli liczyć na kibiców. Okrzykom, "przekazywaniu energii", falom nie było końca. Nie zawiedliśmy się również na siatkarzach. Popisy umiejętności obserwowaliśmy nie tylko po stronie gospodarzy, ale także gości. Brawurowo wykonywane ataki czy bloki stanowiły ogromny atut całego spotkania.

 

       Na trybunach mogliśmy również zauważyć żółty transparent z napisem: Błędów kibicuje Skrze, trzymany przez Klaudię Łubińską. To właśnie ona wygrała, zorganizowany przez nauczycieli w-f naszego gimnazjum, konkurs na najlepszy doping, otrzymując w nagrodę czapkę z podpisami wszystkich zawodników Bełchatowa. Gratulacje! ;)

       Do Błędowa wróciliśmy ok. godz. 22:30. Zmęczeni, a co najważniejsze zadowoleni, musieliśmy pogodzić się z brutalną rzeczywistością - "jutro do szkoły". Dziękujemy za opiekę nad nami nauczycielom wychowania fizycznego. Sądzę, że wszyscy na długo zapamiętają to wydarzenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze! :D 


       Składy zespołów:

Skra Bełchatów: Uriarte, Marechal, Lisinac, Wlazły, Conte, Kłos, Tille(libero), Winiarski, Wrona, Włodarczyk, Piechocki, Brdjovic. 

Cucine Lube: Baranowicz, Sabbi, Kurek, Parodi, Podrascanin, Stankovic, Henno (libero), Paparoni, Kovar, Fei.

      Na meczu zostały potwierdzone również najnowsze wiadomości, a mianowicie: Facundo Conte i Nicolas Uriarte zostają na dłużej w Skrze. Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1795