"Na własne konto"
Data: 18-02-2015 o godz. 19:12:12
Temat: Nauka


   W naszej szkole w ferie odbyły się zajęcia "Na Własne Konto" były one bardzo ciekawe i naprawdę było ciekawie. Zajęcia trwały w pierwszym tygodniu ferii, od poniedziałku do piątku…

Dzień Pierwszy:

Minął pierwszy dzień naszych zajęć. Można stwierdzić że udany. Całkiem fajna ta nauka przedsiębiorczości poprzez zabawę ;-). Pochodzimy z największego sadu w Europie, więc nie obce nam było dziś sprzedawanie jabłek - choć tylko "na niby". Dzięki tej grze uświadomiliśmy sobie, że aby osiągnąć zysk należy posiadać umiejętność negocjacji, być odważnym i przedsiębiorczym.
Poprzez zabawę poznaliśmy takie pojęcia jak : popyt, podaż.
Miejmy nadzieję ,że jutro będzie jeszcze ciekawiej...

Dzień Drugi:

Dziś byliśmy producentami książek i zabawek. Wiemy jak obliczać koszty produkcji, jak kalkulować aby osiągnąć zysk. W drugiej części zajęć dowiedzieliśmy się czym jest barter, poznaliśmy historię, funkcje i cechy pieniądza.

Dzień Trzeci:

Odwiedziliśmy dziś odział banku Pekao w Grójcu. Spotkaliśmy się z dyrektorem oraz pracownikami banku. Opowiedzieli oni nam krótko o pracy jaką wykonują, o tym, że warto oszczędzać. Wiemy jak odróżnić banknoty podrobione. Udało nam się również zobaczyć skarbiec depozytowy.Nie zabrakło też drobnej rywalizacji między nami. Panie z banku przeprowadziły test, którego zwycięzcami zostali : Piotrek Dziełak, Renata Oraczewska, Ola Podsiadła, Kasia Grabik - GRATULACJE!!!
Zgodnie uznaliśmy wyjazd za udany. Po powrocie do szkoły krótko sobie przypomnieliśmy o czym rozmawialiśmy w banku poprzez zrobienie w grupach plakatu.

Dzień Czwarty:

Kolejny dzień był równie ciekawy... Wraz z Paniami prowadzącymi  projekt wybraliśmy się do przedsiębiorcy , który opowiedział nam o swojej działalności - prowadzeniu domu bankietowego.
Po powrocie do szkoły przygotowaliśmy w grupach swój biznesplan. Były pomysły na wehikuł czasu,park linowy dla zwierząt, czekoladę odchudzającą. Tylko teraz trzeba znaleźć inwestorów;-). Ktoś chętny? ;)
Każdy wrócił do domu z uśmiechem na twarzy i nie mógł się doczekać kolejnego dnia.

Dzień Piąty:

Dzisiejszy dzień był równie ciekawy jak pozostałe.
Na początku liczyliśmy stopy procentowe kredytów i lokat, następnie dowiedzieliśmy się co to jest oszczędzanie i inwestowanie.
Poznaliśmy plusy i minusy oszczędzania w domu. Dowiedzieliśmy się także o formach inwestowania.
Był to również czas na pożegnanie z Panią Justyną - studentką z Krakowa, która współprowadziła zajęcia. Dziękujemy ;-) i obiecujemy wybrać się do Krakowa w odwiedziny.

Teraz przed nami jeszcze tydzień ferii. A po powrocie do szkoły zabierzemy się z wielką ochotą za drugą część projektu. Mamy nadzieję. że będziemy równie dobrze się bawić.

 

I tak oto zakończyła się pierwsza część projektu "Na Własne Konto"

 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1793