Czytamy przedszkolakom!
Data: 11-01-2015 o godz. 21:09:55
Temat: Kultura


Pamiętasz te czasy, gdy alfabet nie był jeszcze twoim najlepszym przyjacielem, a w książkach interesowały Cię przede wszystkim obrazki? Historie czytane na dobranoc umilały koniec każdego, nawet najgorszego dnia? Niestety to już dawno za nami, więc teraz to my zabieramy głos i wprowadzamy dzieciaki w świat wyobraźni.Około 60% Polaków nie sięga po ani jedną książkę. Te natomiast poszerzają nasze horyzonty, są źródłem wiedzy, sprawiają, że nasza wyobraźnia staje się nieograniczona, co jest niezwykle ważne szczególnie we wczesnych etapach rozwoju człowieka.
  Dlatego też, nasi uczniowie postanowili zarazić miłością do książek swoich młodszych kolegów. Pod opieką p.Joanny Dudek oraz p.Jadwigi Dobrosz, podczas dłuższych przerw wędrują do pobliskiego przedszkola, aby zabrać dzieci w magiczny świat bajek i opowieści. Gimnazjaliści zawsze nagradzani są gromkimi brawami i uroczym Dzię-ku-je-my.
Do tej pory udało się zorganizować 10 takich spotkań z maluchami, jednak do wakacji jeszcze daleko i planowane są jeszcze niejedne odwiedziny przedszkolaków. W związku z tym, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1787