W świecie książek... Miasto Kości
Data: 08-01-2015 o godz. 20:54:04
Temat: Kultura


     Czy wyobrażasz sobie świat pełen magicznych stworzeń (niekoniecznie tych "dobrych")? Pełen demonów, wampirów, wilkołaków czy faerie o wyglądzie anioła i charakterze diabła? Pełen intryg, tajemnic i cieni?
Tytuł: Miasto Kości
Tytuł oryginału: City Of Bones
Cykl: Dary Anioła
Autor: Cassandra Clare
Gatunek: fantasy

       Dawno temu Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią ludzi tworząc w ten sposób nową rasę - Nefilim. Podarował "swoim dzieciom" trzy przedmioty: Kielich, Miecz i Lustro - każdy o niezwykle potężnej mocy. Nocni Łowcy, bo tak się nazwali, zostali zobowiązani do chronienia nieświadomych niebezpieczeństwa ludzi i ich świata przed demonami. Ale to nie wszystkie ich zadania.. 
       
       W Podziemnym Świecie nie jest kolorowo. Potomkowie ludzi i demonów nie raz przysporzyli mnóstwo kłopotów. Wampiry i wilkołaki nie kryją swojej wzajemnej nienawiści, faerie są podstępne i potrafią czekać setki lat na zemstę, a czarownicy.. Cóż.. Ich się nie da tak po prostu określić. 
       Neflim są wśród nas - niewidoczni, skryci w cieniu, ale zawsze gotowi do walki.


       Życie 15-letniej Clary Fray nagle obraca się o 180 stopni. Widzi "coś", czego nie widzą inni, nawet jej przyjaciel. Jej matka zostaje porwana, a ona poznaje troje nastolatków, którzy, delikatnie mówiąc, nie zrobili na niej najlepszego pierwszego wrażenia.
Czy Clary odnajdzie się w nowym świecie? Komu może zaufać?


       "Miasto Kości" otwiera drzwi do zupełnie innego, bez wątpienia niesamowitego świata. Zdecydowanie ogromnym atutem książki jest jej język i niepowtarzalne, charakterystyczne dla autorki, porównania. Lektura świetna na długi, zimowy wieczór. Zdecydowanie polecam.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1786