Wycieczka edukacyjna
Data: 04-12-2014 o godz. 22:01:48
Temat: Wycieczki


   W naszym gimnazjum w tym roku szkolnym realizowany jest projekt "Moja przyszłość" w którym biorą udział uczniowie klas drugich i trzecich. W ramach projektu odbywają się zajęcia z jęz. angielskiego, matematyki, doradztwa zawodowego i przedmiotów przyrodniczych.


   Przedmiotów przyrodniczych można uczyć się nie tylko w szkole, ale także podczas wycieczek. Jesienią odbyły się dwie wycieczki rowerowe wzdłuż Doliny Mogielanki - do Wilkowa i Mogielnicy.

   2 grudnia wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę edukacyjną do Warszawy pod opieką nauczycieli: p. Iwony Karpińskiej, p. Urszuli Sułowskiej i p. Anieli Szymanek.   Na początku zwiedzaliśmy Muzeum Geologiczne, a w nim wystawy minerałów występujących na terenie Polski: węgle kopalne, ropa naftowa, siarka, miedź, rudy metali i inne. Szczególnie pięknie prezentowały się okazy krystalicznych soli i kamieni półszlachetnych oraz dymiący model wulkanu. Zwróciliśmy też uwagę na dzieje Ziemi , których dowodami są odciski i skamieniałości. Rekonstrukcje szkieletów dinozaurów czy mamuta zrobiły na nas duże wrażenie. W Muzeum Geologicznym uczestniczyliśmy w lekcji o pochodzeniu gatunku Homo sapiens.


   Kolejne zajęcia mieliśmy w szklarniach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Podzieleni na grupy oglądaliśmy rośliny kilku stref klimatycznych zwracając uwagę na przystosowania do warunków życia. Poznaliśmy gatunki egzotycznych roślin użytkowych: bananowce, figi, kawa, wanilia. Ciekawą dla wszystkich była kolekcja roślin mięsożernych.

 


   W Muzeum Techniki mieliśmy lekcje "Ciekawa fizyka" z doświadczeniami i pokazami. Zwiedzaliśmy też działy muzeum: cybernetyka, hutnictwo, górnictwo, motoryzacja. 

   Po takiej dawce wiedzy zmęczeni i głodni udaliśmy się w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonald's, a do Błędowa przyjechaliśmy o godzinie 19:15


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1778