Andrzejki
Data: 29-11-2014 o godz. 23:10:19
Temat: Publikacje


    

Andrzejki to święto, powszechnie nam znane, niegdyś obchodzone przez kobiety w imieniny Andrzeja. Przypadają one na 30 listopada. W tę magiczną noc młode panny mogły wywróżyć swoją przyszłość:

  • dowiedzieć się kto będzie ich wybrankiem
  • kim będą w przyszłości 
  • co je czeka
W dzisiejszych czasach, to święto obchodzone jest przez zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.
 
Na równi z tym świętem mężczyźni obchodzili Katarzynki. Jednakże ten dzień nie był tak popularny jak ten i nie przetrwał do dzisiejszych czasów. W ten dzień, jak sama nazwa mówi, obchodzone były imieniny Katarzyny. Jak co roku, tak i w tym, przedstawiciele naszej szkoły zorganizowali obiecaną i z niecierpliwością oczekiwaną szkolną dyskotekę Andrzejkową. Frekwencja była zadowalająca. 27 listopada, od godziny 16:30 bawiliśmy się przy muzyce dobieranej przez DJ. W ten jesienny wieczór każdy miał okazję powróżyć sobie m.in. z kart, z ręki czy kuli. Udział w tej zabawie, oczywiście nie był obowiązkowy- niektórzy lubią niespodzianki od losu. Wspólna zabawa mogłaby trwać o wiele dłużej, jednak nic nie może trwać wiecznie. O godzinie 20:30 pod opieką rodziców wróciliśmy do domów. 

 


Teraz czekamy na kolejną taką wspólną zabawę! ;)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1776