W świecie książek... Złodziej Pioruna
Data: 17-11-2014 o godz. 22:49:01
Temat: Kultura


A gdyby wszystkie mity okazały się prawdą? Gdyby bogowie i inne mitologiczne stworzenia naprawdę żyli w XXI wieku?

Tytuł: Złodziej Pioruna
Tytuł oryginału: The Lightning Thief
Cykl: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy
Autor: Rick Riordan
Gatunek: fantasy, przygodowe


   Percy Jackson jest zwykłym, nastoletnim chłopakiem, może nie takim zwykłym... Ma ADHD, dysleksję i został wyrzucony ze wszystkich szkół, do których chodził. 

   Pewnego dnia, na wycieczce zostaje zaatakowany przez Erynię, która udawała nauczycielkę od matematyki. Oskarża go ona o kradzież Pioruna piorunów Zeusa. Chłopak ma czas do przesilenia letniego na jego zwrot, inaczej rozpęta się wojna między bogami, a jej skutki mogą być katastrofalne. Jest jednak jeden "mały" problem - Percy go nie ma.

   Od tego momentu jego życie nie będzie już ani trochę normalne. Chłopak dowiaduje się, że jest półbogiem. Na każdym kroku czekają na niego hordy potworów.  Musi jak najszybciej dotrzeć do Obozu Półkrwi, jedynego bezpiecznego miejsca na ziemi dla herosów.

   Kiedy okazuje się, że wojna bogów wisi w powietrzu, Percy, razem z satyrem i córką Ateny - Annabeth, wyrusza w niebezpieczną podróż przez całe Stany Zjednoczone. Muszą odnaleźć skradzioną własność Zeusa, a wszystkie drogi prowadzą do Hadesu.

   Czy młody półbóg poradzi sobie w starciu z najgroźniejszymi mitologicznymi potworami? Czy będzie potrafił stawić czoła zdradzie przyjaciela, przed którą ostrzegła go wyrocznia?

   Książkę polecam nie tylko fanom fantasy czy powieści przygodowych, ale wszystkim - bez względu na wiek. Pochłonie Was bez reszty i sprawi, że nie będziecie chcieli opuścić tego niezwykłego świata...
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1774