Integracja pierwszych klas
Data: 28-10-2014 o godz. 22:25:08
Temat: Wycieczki


        21 października 2014 roku, klasy pierwsze Zespołu szkół w Błędowie - wraz z opiekunami, którymi byly Pani Karolina Sulima, Pani Aniela Szymanek oraz Pani Dominika Skowrońska wyruszyły na wycieczkę integracyjną do Warszawy...
   Zbiórka odbyła się o godz. 6:30, jednak pomimo wczesnej pory nikt z uczestników nie zaspał. Dzięki temu mogliśmy wyruszyć punktualnie.


   Pierwszym punktem wycieczki, który zwiedzaliśmy, było Centrum Olimpijskie w Warszawie. Bez wątpienia jest to prestiżowe miejsce, w którym spotykają się olimpijczycy oraz wszyscy ludzie związani ze środowiskiem sportowym. Przewodnik przedstawił historię powstania igrzysk olimpijskich oraz przybliżył nam sylwetki największych polskich sportowców. Obiekt ten posiada również ekspozycje stałą Muzeum Sportu i Turystyki oraz wystawy organizowane przez Polski Komitet Olimpijski.

 


   Kulminacyjnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym, który jest najnowocześniejszą areną wielofunkcyjną, a zarazem najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie. Na Stadionie Narodowym odbywają się nie tylko najważniejsze mecze piłki nożnej, ale również imprezy motoryzacyjne jak np. Nitro Circus Live oraz koncerty światowych gwiazd. W tym miejscu uczestnicy wycieczki mieli okazję poczuć się jak kibic. Zwiedzaliśmy nawet szatnię, w której do najważniejszych meczów przygotowywał się Robert Lewandowski.

   Później wyruszyliśmy w stronę Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy około 2 godziny. Jest to największe centrum nauki w Polsce. Uczniowie klas pierwszych mogli zaangażować się w poznanie i zrozumienie świata poprzez samodzielne wykonanie doświadczeń oraz uczestnictwo w procesie twórczym. Mogliśmy poznawać i kształtować umiejętność komunikowania się oraz krytycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów. 

 

   Około godziny 19:00 powróciliśmy do Błędowa. Dziękujemy naszym opiekunom za zorganizowanie tej wycieczki oraz za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1767