''Królowa deszczu'' Kathrine Scholes
Data: 19-10-2014 o godz. 21:05:03
Temat: Kultura


   Kate jest córką misjonarzy którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach w Afryce. Pewnego dnia spotyka kobietę która zburzy jej dotychczas spokojne życie, ujawniając tajemnice której wcale nie chce poznać...
   „Musisz być dzielna” słowa te wypowiedziane w Suahili gdy już jej wszystko powiedziano, były ostatnim mętnym wspomnieniem Kate z Czarnego Lądu gdy stało się coś strasznego.

   Kate zapomniała o Afryce, została pielęgniarką bo tego oczekiwała od niej Misja. Jednakże nie wracała już pamięcią do opowieści o czarnoskórych czarownicach. Nie chciała wiedzieć co wydarzyło się prawie 20 lat temu w placówce misyjnej w Langali, gdzie grzebiąc rodziców, pogrzebała przeszłość, a pragnienie poznania prawdy jest jej tak samo obce jak brzmienie wojskowych tam-tamów.

   Jej matkę chrzestną i najlepszą przyjaciółkę Mamy Annah Mason los rzucił do szpitala misyjnego, między szamanów i członków plemienia Waganga. Annach jako jedyna zna tragiczny sekret śmierci swoich przyjaciół z Langali. By znaleźć spokój musi opowiedzieć swoją historię pewnej osobie która niekoniecznie chce jej wysłuchać .

   „Królowa deszczu" to przejmująca lektura, pokazująca życie ludzi na Czarnym Lądzie. Trzyma w napięciu do ostatnich stron. Autorka Kathrine Scholes urodziła się w placówce misyjnej w Tanzanii i tam spędziła dzieciństwo.

Serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki. :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1761