Dzień Edukacji Narodowej
Data: 15-10-2014 o godz. 21:06:00
Temat: Uroczystości szkolne


      13.10.2014 r. w naszej szkole wszyscy obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to w naszej szkole tradycyjnie powiązane jest ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych...   Dzień Edukacji Narodowej - jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ono ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

   W tym dniu chcemy podziękować naszym opiekunom za :
- trud włożony w nasze wychowanie
- przygotowanie nas do dorosłego życia
- przekazywaną wiedzę.
Za wszystko, co dla nas robicie - DZIĘKUJEMY !

   Dzień Edukacji Narodowej obchodzi się również w wielu krajach na świecie m.in. w : Argentynie, Brazylii, Chinach, Hiszpanii, Ukrainie czy Rosji. W naszej szkole jest wyjątkowy, ale wszystko po kolei...

 
   O godzinie 12.30 wszyscy spotkaliśmy się w hali sportowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Zaproszeni goście: sekretarz gminy - p. Jacek Adamski, ks. proboszcz - Leszek Bruliński, emerytowani nauczyciele oraz przedstawicie Rady Rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu Polski głos zabrał p. Dyrektor. Powitał zgromadzonych i wygłosił przemówienie, w którym nawiązał do podwójnego święta. Odniósł się do ogromnego znaczenia edukacji w życiu każdego człowieka. Podziękował pedagogom za ich pracę, a nauczycielom wyróżniającym  się wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły. Za szczególne osiągnięcia nagrody przyznał również p. Wójt. W naszej szkole wyróżnił 6 osób. 
   W części poświęconej ślubowaniu uczniowie klas pierwszych zobowiązali się m.in. do godnego reprezentowania naszej szkoły, uczciwego postępowania wobec kolegów i innych ludzi. Liczymy na to, że spełnią wszystkie obietnice, które złożyli. :)

 


   W części nieoficjalnej wystąpiła grupa artystyczna "Czerwony ołówek". Wyśmienici aktorzy przedstawili historię pojawienia się nauczyciela. Dzięki żartobliwemu charakterowi przedstawienie wszystkim się bardzo podobało. Oczywiście nie zabrakło też muzyki. Chór wykonał kilka utworów nawiązujących tematycznie do tego święta.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1759