Próbna ewakuacja
Data: 11-10-2014 o godz. 22:42:24
Temat: Kultura


   Umiejętność sprawnej ewakuacji w razie zagrożenia, jest niezwykle istotna w miejscach użyteczności publicznej, do których zaliczamy między innymi szkoły.Uczniowie naszej placówki zostali solidnie przygotowani do tejże ewentualności. Wreszcie jednak, mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w praktyce...

   Dnia 09.10.2014 roku na zewnątrz panowała jesienna, słoneczna pogoda. Zbiorowisko wszystkich gatunków uczniów (od tych w pełni pochłoniętych lekcją, przez symulantów, potulnie kiwających głowami, których myśli swobodnie błądziły w czasoprzestrzeni, aż wreszcie tych którym zainteresowania udawać się nawet nie chciało, a wyspać też się w końcu kiedyś trzeba) podczas szóstej godziny lekcyjnej zostało poddane próbie ewakuacji. Okna zamknięte, uczniowie przeliczeni, grzecznie ustawieni na miejscu zbiórki na boisku szkolnym, raporty zdane. Przybyły z tej okazji gość z jednostki pożarniczej ogłosił zadowalający wynik. Wszystkim spadł kamień z serca, uczniom, ponieważ przygotowania nie poszły na marne, nauczycielom, gdyż mogli być dumni że swych podopiecznych.

   Miejmy nadzieję, że nie będziemy mieli okazji wykorzystywać tych umiejętności z powodu prawdziwego niebezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak że z odpowiednią wiedzą, którą już posiadamy, jesteśmy w takich sytuacjach w stanie pomagać innym i zadbać o własne bezpieczeństwo.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1758