10 kroków do szczęścia :)
Data: 10-09-2014 o godz. 19:27:33
Temat: Kultura


Niezależnie od tego, co mówią niektórzy ludzie, szczęścia nie da się kupić. Zwykle są to zazdrośnicy doszukujący się szczęścia w pieniądzach, rzeczach materialnych. Wbrew pozorom nie jest to, do końca takie proste. Nie możesz iść do sklepu i poprosić o radość i uśmiech. Są jednak rzeczy które możesz zrobić aby poczuć to szczęście mocniej...


Życie potrafi być okrutne. Bywają gorsze dni, kiedy zastanawiamy się czy wszystko nie jest przypadkiem nieudanym żartem, a los zdaje się wplatać w nasze życie sytuacje, wyśmiewając nasze nędzne ludzkie życie. 
Warto wtedy nauczyć się jednej z tych rzeczy- każda z nich przybliża do naszego osobistego szczęścia. W końcu nic nie motywuje tak, jak znalezienie się w najgorszym emocjonalnym dołku.
  1. Pogódź się z tym, że życie jest czasem wredne- wielu sytuacji nie unikniesz, a wyjście z nich wzbogaci Cię o nowe doświadczenia.
  2. Pamiętaj, że liczy się teraz- nie ma nic gorszego od martwienia się przyszłością, łatwo przeoczyć to co najważniejsze.
  3. Wybaczaj- przestań strzelać "fochy" to do niczego nie prowadzi, wręcz pogarsza sytuację.
  4. Pozwól sobie na emocje- płacz, śmiej się, krzycz, schowaj pod kocem i udawaj, że Cię nie ma. Lepiej ?
  5. Uwierz w swoje możliwości- możesz osiągnąć co tylko zechcesz, jeśli poświęcisz się temu całym sobą.
  6. Zacznij doceniać drobnostki- zwróć uwagę na pojedyncze uśmiechy ludzi skierowane własnie do Ciebie, wschód słońca kiedy wstajesz do szkoły, co dobrego ostatnio zjadłeś... Doceniaj siebie i innych.
  7. Poszerzaj grono znajomych- nie, nie to na facebook'u. Nie bój się poznawać nowych ludzi, nie zamykaj się w jednym kręgu.
  8. Przestań oskarżać innych o swoje porażki- oczywiście, że można zwalać wszelką winę na świat i ludzi. Jednak po co? Stało się, więc się nie odstanie, a ty wyciągnij z tego wnioski.
  9. "Olej" innych- lubisz te spodnie wyglądające rodem z lat 60-tych? Więc zaraz je zakładaj i nie martw się o komentarze innych. Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Rób swoje! Pamiętaj, że  to te osoby plujące jadem, są nieszczęśliwe, nie ty.
  10. Uśmiechaj się- wiesz że statystyczny polak uśmiecha się średnio 20 razy dziennie? No dalej, ktoś musi popsuć statystyki! :) 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1746