"S.O.S. dla Afryki"
Data: 17-06-2014 o godz. 21:55:23
Temat: Kultura


   5 czerwca, w naszej szkole podczas 2 przerw odbyła się zbiórka pieniędzy dla potrzebujących ludzi z Afryki...


   Uczniowie sprzedawali różne ciastka, napoje itp. aby pomóc  tym ludziom. Każdy z nas, poprzez zakup ciastka, kanapki czy napoju, mógł im pomóc. Wszystkie zebrane fundusze, przekażemy Kapucynom przebywającym obecnie w Afryce.


       Coś więcej o misji  "S.O.S. dla Afryki":

   Ze względu na bardzo trudne warunki panujące w Republice Środkowoafrykańskiej aktualnie wszelkie środki przeznaczane są na pomoc humanitarną w tym regionie. Afryka coraz bardziej pogrążona jest w chaosie. Kradzieże i przemoc nie mają końca. Do tego, dołączyła także plaga rebelii.
   Polscy misjonarze, pomimo niebezpieczeństwa, pozostali, by pomagać ludziom w strachu, nędzy i beznadziei. Afrykanie, uciekając przed rebeliantami, pozostawili swoje domy i uciekali. Większość została spalona.
W miejscowości Bohong zostało spalone ponad cztery tysiące domów. Liczba pożarów z każdym dniem się powiększa. Afrykanom potrzebna jest z naszej strony pomoc.  Oni na nas liczą! Nie zawiedźmy ich! Brakuje im po prostu wszystkiego : odzieży, garnków, sztućców  itp. Więcej o misji, dowiecie się na stronie, której link podaję poniżej: 

http://www.misje.kapucyni.pl/
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1741