II Festiwal Teatrów Młodzieżowych im. W. Siemiona
Data: 02-06-2014 o godz. 20:50:31
Temat: Kultura


     Dnia 27 maja w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się II Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona. W konkursie wzięło udział 9 grup teatralnych z całego Mazowsza, w tym nasze Szkolne Koło Teatralne z Błędowa.Festiwal dawał ludziom możliwość przedstawienia swoich umiejętności aktorskich. Nasze przedstawienie było drugie w kolejności. Bardzo zdenerwowani weszliśmy na scenę i odegraliśmy sztukę pt.: ”Poczekalnia”. Dało się poczuć wyjątkową atmosferę, która sprawiła, że przez chwilę wydawało nam się, że jesteśmy prawdziwymi aktorami. Sądzę, że to właśnie dzięki niej nasz występ został odebrany naprawdę pozytywnie, o czym świadczyły gromkie brawa. Zmagania uczestników oceniała komisja, w skład której wchodzili: Barbara Siemion, aktorka Joanna Kasperska, poeta Józef Pless, Magdalena Chabros z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz dyrektor GOK Grzegorz Rejer. Nie mieli oni łatwego zadania. Każda grupa przedstawiała coś zupełnie innego, na scenie nie zabrakło czystych form aktorskich, integracji z publicznością, jak i spektakli nowoczesnych połączonych z multimediami oraz wielu innych.


Po obejrzeniu wszystkich spektakli została ogłoszono półgodzinną przerwę na narady jury. Podczas jej trwania występujący uczniowie mogli udać się do bufetu, gdzie czekały na nich smaczne przekąski oraz napoje. Kiedy minął wyznaczony czas, wszyscy wrócili do sali, w której wcześniej odbywały się spektakle i zajęli swoje miejsca. Młodzi aktorzy oraz ich opiekunowie ze zniecierpliwieniem czekali na werdykt, który miał być ogłoszony lada chwila. Nie trwało to długo, gdyż komisja zjawiła się o przewidywanej porze. Jej członkowie początkowo serdecznie podziękowali wszystkim grupom za wystąpienia, a następnie każdy z nich po kolei zabrał głos. Mówili o tym, co podobało im się w naszych przedstawieniach, ale także wskazywali na nasze błędy. Słuchaliśmy z zaciekawieniem, szczególnie interesowała nas krytyka, gdyż była ona dla nas świetną wskazówką mówiącą czego wystrzegać się w przyszłości‏. Po przedstawieniu swojego zdania, komisja ogłosiła wyniki‏.


Mimo bardzo mocnej konkurencji udało nam się zdobyć wyróżnienie. Otrzymaliśmy serdeczne gratulacje od jurorów oraz kilka nagród rzeczowych.


Szczególne wyrazy uznania należą się p. Jadwidze Dobrosz, która wspaniale nas przygotowała.

W poszczególne role wcielili się:

Naukowiec 1 - Paulina Orzeszek

Naukowiec 2 – Aleksandra Krzyżanowska

Maka - Magda Rożecka

Su - Klaudia Pacocha

Szybki - Paweł Małachowski

Kamyk - Damian Pawlak

Ona - Xymena Korczak

On - Mateusz Kołacz

Łysy - Paulina Kowalewska
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1738