Apel o Unii Europejskiej
Data: 25-05-2014 o godz. 16:30:38
Temat: Uroczystości szkolne


      Dnia 21 maja 2014 roku (środa) na 5 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się apel, na którym uczniowie klas trzecich, czyli Klaudia Pacocha i Damian Pawlak, przybliżyli swoim kolegom i koleżankom tematy związane z Unią Europejską i Parlamentem Europejskim oraz tegorocznymi wyborami...   Na początku wypowiedziała się pani Sylwia Woszczyk, która wyjaśniła zebranym, jakie zagadnienia zostaną poruszone podczas apelu. Później głos zabrali trzecioklasiści, którzy wytłumaczyli, iż przedstawią prezentację multimedialną na temat Parlamentu Europejskiego oraz Unii Europejskiej w ramach kampanii profrekwencyjnej XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

   Dzięki prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są symbole UE, jakie państwa do niej należą, kim byli „ojcowie założyciele”, wysłuchać hymnu. Znalazły się w niej również informacje dotyczące najważniejszych instytucji UE, w tym Parlamentu Europejskiego i jego zadań oraz kompetencji.


   Po prezentacji, a także w trakcie niej gimnazjaliści mogli obejrzeć zrobioną specjalnie z okazji zbliżających się wyborów gazetkę, na której znalazły się m.in. plakaty i ulotki promujące wybory.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1735