Wycieczka do Austrii i Niemiec
Data: 18-05-2014 o godz. 19:55:04
Temat: Wycieczki


        W dniach 12-17.05.2014 roku uczniowie naszej szkoły, pod troskliwą opieką p. Iwony Wencel i p. Edyty Ciaś wyruszyli na "podbój" Europy. Celem wyprawy była Austria i Bawaria-Niemcy...  W poniedziałek, późnym popołudniem wyruszyliśmy z Błędowa ku granicy czeskiej, następnie po przejechaniu ok.1000 km, do Salzburga w Austrii.

  Tam zwiedzaliśmy piękne Stare Miasto, które od 1996 r. znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.Niesamowite wrażenie robi ogród i pałac arcybiskupi Mirabell. Z Twierdzy Hohensalzburg podziwialiśmy panoramę miasta wkomponowaną w zaśnieżone alpejskie szczyty. W Austrii próbowaliśmy jak smakuje "prawdziwe" alpejskie mleko - jest pyszne.

  Następnego dnia mogliśmy zachwycać się urokliwymi zamkami Ludwika Bawarskiego. Zwiedziliśmy Neuschwanstein oraz Hohenschwangau. Ciekawa i wręcz bajkowa architektura sprawiła, że jeden z nich posłużył za inspirację do czołówki w filmach Walta Disneya.

  Dodatkowych przeżyć dostarczył nam spacer po Moście Marienbricke. Łączy on brzegi wąwozu Poellat, głębokiego na 96 m, gdzie ukrywa się malowniczy wodospad.

  Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś co go zainteresowało. W Monachium - Muzeum BMW, Kościół Mariacki (Frauenkirche), Nowy i Stary Ratusz. Nie będę wymieniała wszystkich miejsc które zwiedzaliśmy, a było ich bardzo dużo.Miasto to sprawia wrażenie bardzo nowoczesnego.

  Uwieńczeniem pobytu w Niemczech była wizyta w Gunzburgu, czyli w Parku Legoland.Tam wszyscy doskonale się bawiliśmy.


  Pełni nowych interesujących doświadczeń i wrażeń wróciliśmy planując już następne wyprawy. 
Poznawanie świata i kultury innych narodów to coś, co warto przeżyć.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1731