Konstytucja 3 Maja
Data: 08-05-2014 o godz. 21:09:51
Temat: Uroczystości szkolne


       Pamiętajmy o tym ważnym dniu, Uchwalenia Konstytucji...

   W dniu 6 maja 2014 roku , uczniowie klasy Ia pod nadzorem p. Krystyny Wierzbickiej oraz nauczycielki historii p. Sylwii Woszczyk, przybliżyli nam dzień 3 maja, który był dla Polaków jednym z najważniejszych dni w dziejach Polski.   Na drugiej godzinie lekcyjnej, we wtorek, odbył się krótki ale za to, bardzo ważny dla nas apel, który przypomniał nam o tym ważnym wydarzeniu. Gdy wszyscy już zgromadzili się na korytarzu, jedna z uczennic, powitała zgromadzonych, po czym rozpoczęło się przedstawienie. Z zainteresowaniem uczniowie i nauczyciele wysłuchiwali opowieści o sytuacjach, które miały miejsce w dniu 3 maja. Zostały przybliżone nam, warunki do jakich nawoływała ustanowiona Konstytucja. Po wystąpieniu uczniów klasy Ia, wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu chóru szkolnego, nad którym nadzorował p. Janusz Szarlip. 

Uwaga, uwaga!
 
Oto komunikat, od p. Sylwii Woszczyk, zachęcający do udziału w konkursie dotyczącym historii Polski:
  1. "Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie "Wiwat 3 Maja", który będzie rozegrany w dwóch kategoriach:Test wiedzy o Konstytucji 3 Maja, okolicznościach jej uchwalenia, oraz wydarzeniach do III rozbioru Polski. Test odbędzie się 9 maja (piątek) na 8 godzinie lekcyjnej. 
  2. Wykonanie prezentacji multimedialnej na jeden z dwóch wybranych tematów:
  • "Sejm Wielki i jego reformy"
  • "Stanisław August Poniatowski- ostatni król Polski."
   Więcej szczegółów, dodatkowych informacji oraz na ważne pytania, z chęcią odpowie Pani Sylwia Woszczyk.
      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Osoby, które przygotują najciekawsze prezentacje, lub odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania na teście, zostaną wynagrodzeni. :)
Dzień 3 maja, to także dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. W ten dzień, gromadzimy się w kościołach na mszy świętej i uczestniczymy we wspólnej modlitwie.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1726