Egzaminy gimnazjalne
Data: 05-05-2014 o godz. 20:40:04
Temat: Nauka


       W dniach 23-25 kwietnia uczniowie trzecich klas w gimnazjach w całej Polsce stanęli przed trudnym zadaniem. Podczas tych 3 dni trzecioklasiści pisali egzaminy gimnazjalne...
   Każdego dnia egzaminy zaczynały się o 9.00. 23 i 24 kwietnia pierwsza część egzaminu trwała godzinę, zaś druga 1,5 godziny. Pomiędzy nimi uczniowie mieli krótką przerwę, którą spędzali na świetlicy. Ostatniego dnia – w zależności od języka, z którego egzamin pisał dany gimnazjalista – niektórzy udali się do domu już po godzinie, a więc po części podstawowej. Dla tych zaś, którzy pisali obie części, a więc podstawową i rozszerzoną, każda z nich trwała godzinę.

   Pierwszego dnia (23 kwietnia) trzecioklasiści zmagali się z przedmiotami humanistycznymi, a więc początkowo z historią i wiedzą o społeczeństwie, później z językiem polskim. Według wielu była to jedna z łatwiejszych części egzaminu. Pytania z języka polskiego dotyczyły głównie tekstów umieszczonych na arkuszu. Wystarczyło czytać ze zrozumieniem. Dość łatwe były też pytania dotyczące historii i WOS-u. W tym dniu dla niektórych trudnością okazała się jedynie rozprawka, w której musieliśmy rozważyć, czy ciekawość utrudnia, czy ułatwia życie.


   Drugiego dnia (24 kwietnia) uczniowie otrzymali arkusze z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką. Gdy trzecioklasiści skończyli już pisać, zgodnie stwierdzili, że matematyka nie była tak trudna jak się tego spodziewali. Niestety zaskoczyły ich pytania z przedmiotów przyrodniczych, czyli fizyki, chemii, biologii i geografii, które w większości nie należały do najłatwiejszych.

   Ostatniego dnia (25 kwietnia) gimnazjaliści podeszli do egzaminu z języków obcych. Ci, którzy zdecydowali się na język angielski, poza podstawą, musieli napisać także rozszerzenie. Uczniów zaś, którzy pisali język niemiecki lub rosyjski, obowiązywała tylko część podstawowa. Podobnie jak pierwszego dnia, pytania były dość proste i nie sprawiły większego problemu.


   Mamy nadzieję, że każdy z uczniów napisał jak najlepiej potrafił, a wyniki będą bardzo dobre i właśnie tego życzymy wszystkim trzecioklasistom! :)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1724