Wielkanoc tuż, tuż...
Data: 03-04-2014 o godz. 21:00:21
Temat: Kultura


   Wielkanoc, jak wszyscy wiemy, uważana jest za najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan. Już teraz w sklepach, galeriach handlowych, targach możemy spotkać kolorowe pisanki, świąteczne koszyczki, plastikowe kurczaczki oraz cukrowe baranki...   Dzieci i młodzież sami przygotowują takie ozdoby świetnie się przy tym bawiąc. 
W naszej szkole, pod opieką Pani Krystyny Kaźmierczak, został ogłoszony konkurs związany z Wielkanocą pt."Inspiracje Wielkanocne". Uczniowie, którzy chcieli wziąć w nim udział, byli zobowiązani zrobić pracę przestrzenną lub płaską, a następnie dostarczyć ją do sekretariatu szkolnego. Każdy kierował się własnym pomysłem. Młodzież, która wzięła udział w konkursie organizowanym przez GOK, teraz czeka, aż zostaną ogłoszone nazwiska właścicieli wygranych prac. 
Jak każdy wie, nie wszystkie prace będą mogły wygrać, jednak każda z nich zostanie rozpatrzona. Każdy wykonał ją na miarę swoich możliwości. Wszystkim życzymy powodzenia! :)
   
   Nie zapominajmy także o dniach przygotowujących nas do świętowania tego niedzielnego poranka wielkanocnego. Są nimi takie dni jak:
  • Wielki Czwartek,
  • Wielki Piątek,
  • Wielka Sobota.

   Po tych świętach jest taki dzień, który każdy (młodszy czy starszy) uwielbia. Jest nim Śmigus-Dyngus, czyli Lany Poniedziałek. Uwielbiają go i czekają na niego szczególnie dzieci i młodzież. Jak jest w zwyczaju, w tym dniu, wszyscy (dla żartów) polewają się wodą. Oczywiście, wszystkich zachęcamy do polewania siebie nawzajem (tylko i wyłącznie dla żartów) jedynie w tym dniu.

   W naszym gimnazjum, jak i każdej innej szkole, obchodzimy rekolekcje. Wtedy, uczniowie nie mają lekcji, lecz zobowiązani są być w kościele. W tym roku rekolekcje odbędą się 8, 9 i 10 kwietnia, podczas trzeciej i czwartej godziny lekcyjnej.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1714