Turniej Wiedzy Pożarniczej
Data: 27-03-2014 o godz. 19:04:41
Temat: Nauka


   17 marca 2014r. w Grójcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"...


   Gminę Błędów reprezentowało dwoje uczniów naszego gimnazjum: Zuzanna Wojtczak i Piotr Binkiewicz. Opiekunem był p. Stanisław Bilski. Towarzyszył nam Komendant Gminny OSP w Błędowie, p. Jacek Tołczyk. Turniej odbył się w Komendzie Powiatowej PSP. Z drobnym opóźnieniem - ok. godziny 9:30 - uczestnicy zaczęli rozwiązywać test składający się z 30 pytań. "Na którym metrze ustawiona jest hydronetka w zawodach MDP?" "Pod jakim ciśnieniem działają narzędzia hydrauliczne?" To tylko niektóre zagadnienia, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom konkursu. Trzeba przyznać, że w tym roku organizatorzy postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Podczas sprawdzania testów wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wreszcie ogłoszono wyniki. W kategorii gimnazjów do finału ustnego zakwalifikowały się trzy osoby, w tym obydwoje reprezentanci naszej gminy. Na początku odpowiadały szkoły podstawowe, dlatego gimnazjaliści i licealiści udali się na zorganizowany spacer po strażnicy. Mogliśmy zapoznać się z wyposażeniem samochodów i przeznaczeniem niektórych sprzętów. Niestety, w końcu przyszedł czas na etap ustny. Wylosowaliśmy zestawy pytań. Organizatorzy bardzo się postarali. "Podaj systemy łączności w OSP i PSP. Omów szczegółowo, jaki sprzęt zostaje do tego wykorzystywany, itp." "omów rodzaje pomp wykorzystywanych przez straże pożarne." "Co to znaczy budynki PM? Przedstaw podział tych budynków." Między innymi z takimi pytaniami borykali się finaliści. Po gimnazjach odpowiadały szkoły średnie. Chwila oczekiwania i już był werdykt. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wojtczak, a trzecie - Piotr Binkiewicz. Wręczono pamiątkowe dyplomy, słodycze i nagrody. 
   Trzeba przyznać, że uczniowie naszego gimnazjum byli świetnie przygotowani. Zwyciężczyni będzie reprezentować powiat grójecki w eliminacjach wojewódzkich, 26 kwietnia. Gratulujemy i życzymy powodzenia! :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1710