Zawody siatkarskie
Data: 08-03-2014 o godz. 11:52:35
Temat: Sport


   06.03.2014 r. dziewczęta z naszej szkoły po wygranych meczach w powiecie Grójeckim przyszedł czas na rozgrywki w Radomiu...   Przed naszymi siatkarkami było niemałe wyzwanie, mianowicie miały one rozegrać dwa mecze, z Publicznym Gimnazjum nr. 3 w Radomiu oraz Publicznym Gimnazjum w Białobrzegach. Czy szóstka okazała się dla naszej kadry szczęśliwa?
   W dniu 06.03.2014r. (tj. czwartek ) drużyna dziewcząt reprezentująca nasze gimnazjum wyjechała na zawody do Radomia. Na miejsce dotarłyśmy pół godziny przed rozpoczęciem gry. Dziewczyny mogły więc przeprowadzić długą, solidną rozgrzewkę przed pierwszym meczem z kadrą radomską. Zawody zaczęły się o godz. 9:30. Po tradycyjnym przywitaniu się zawodniczki przystąpiły do gry. Zaczynała drużyna z Radomia. Błędowska kadra szybko przekonała się, że ten mecz nie będzie należał do łatwych, lecz to ich nie zraziło. Walczyły o każdy punkt zagrzewane i motywowane przez trenera, p. Piotra Lange. Pierwszy set wygrała drużyna z PG nr. 3 w Radomiu przewagą pięciu punktów. W drugiej połowie meczu nasze dziewczyny dały z siebie wszystko, aby dogonić przeciwniczki. Jednak to też nie wystarczyło, aby je pokonać. Niestety kadra z Błędowa nie dała rady, a tablica wyników nie ubłagalnie pokazywała końcowy wynik 25:19. Po tej porażce nasze zawodniczki zeszły z boiska, aby zebrać siły na kolejny mecz, tym razem z PG w Białobrzegach.
   Wcześniejszy mecz nie był jednym z najlepszych i najłatwiejszych w historii naszej kadry, jednak dziewczyny nie poddały się i walczyły o 2 miejsce. Można śmiało stwierdzić, że drugi mecz okazał się o wiele lepszym od poprzedniego. Wysoki poziom błędowskiej drużyny, który zawdzięczamy trenerowi, dał o sobie znać i tym razem wygrana była po naszej stronie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18. Następnie po zamianie stron dziewczyny z naszego gimnazjum wykazały się swoimi umiejętnościami i pokonały drużynę z Białobrzeg aż 16 punktami. Trzeba przyznać, że wynik 25:9 jest imponujący. 
   Całe to widowisko było obserwowane przez uczniów tamtejszego gimnazjum. Osoby chętne, które chciały oglądać rozgrywki zasiadały na trybunach i przyglądały się grającym dziewczętom. 
   Nie można mówić o porażce naszej kadry, ponieważ drużyna z PG nr. 3 w Radomiu ustawiła wysoką poprzeczkę. Mimo przegranej, dziewczyny osiągnęły wysokie wyniki i zaszły daleko. Należą im się gratulacje, na które zasłużyły bez żadnych wątpliwości.

   Miejmy nadzieję, że za rok na boisku, jako mistrzynie powiatu, znów pojawi się drużyna błędowskiego gimnazjum.
 
   W skład kadry wchodzą:
Wiktoria Kozłowska IIIa ( kapitan ),
Paulina Kępka IIIb,
Martyna Fetraś IIIc,
Agata Nowocin IIIa,
Teresa Zielińska IIIb,
Ola Wojewódzka IIIc,
Emilia Grabik IIIa,
Klaudia Krajewska IIIb,
Dorota Boniecka IIIc,
Klaudia Pacocha IIIa,
Bożena Czarnecka IIIb,
Karolina Banasiewicz IIIc.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ;)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1700