Walentynkowo
Data: 25-02-2014 o godz. 18:20:25
Temat: Uroczystości szkolne


   14 luty - magiczna data. Dlaczego? Wtedy wszyscy zakochani mają swoje święto. Nasza szkoła także przeżywała walentynki. Z okazji tego dnia został zorganizowany apel i dyskoteka...

   Na początku trzeciej lekcji mogliśmy brać udział (jako widownia) w programie "Randka w ciemno", . Najpierw prowadzący przywitał nas i przedstawił kandydata -Gienka. Miał do wyboru trzy kandydatki, lecz zadanie zostało utrudnione, ponieważ nie mógł ich zobaczyć. Każdej kandydatce zadawał pytania. Po każdej rundzie Gienek musiał odrzucić jedną kandydatkę. Pierwsza odpadła pracownica ZUS-u. Walka toczyła się dalej. Po kolejnej serii pytań odpadła dziewczyna, którą każdy mylił z Dodą. A więc teraz nadszedł moment Gienka ze swoją wybranką - Ziutą. Była ona dziewczyną ze wsi. Ziuta była oczarowana wybrankiem. Następnie obejrzeliśmy zdjęcia z ich wspólnej dwutygodniowej wycieczki po okolicy. W świetny humor wprowadzili nas młodzi i zdolni aktorzy: Mateusz Nowakowski, Piotr Binkiewicz, Olga Sarniak, Katarzyna Pergał, Agnieszka Siedlecka, Barbara Pudełko, Luiza Macieja. Oprawą muzyczną zajął się Michał Kołacz. Zdjęcia wykorzystane podczas przedstawienia wykonała Monika Długowska.
   Po części artystycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Nie taki diabeł straszny..." przygotowanym przez uczennice z klasy IIIC: Karolinę Banasiewicz, Paulinę Jaskólską i Magdę Rożecką w ramach projektu edukacyjnego. Konkurs polegał na teście wielokrotnego wyboru dotyczącego lektur. Nagrodzeni zostali:
 Klasa I:
- I miejsce ­ Monika Grzejszczyk - IA 
- II miejsce ­ Bartłomiej Biniszewski - IC 
- III miejsce ­ Maksymilian Kieszek - IA 
 Klasa II:
- I miejsce ­ Weronika Kępka - IIA
- II miejsce ­ Sandra Sołtyszewska - IIA
- III miejsce ­ Radosław Gwiazdowicz - IIA 
 Klasa III:
- I miejsce ­ Xymena Korczak IIIA
- II miejsce ­ Karolina Lenart IIIB 
-III miejsce ­ Damian Pawlak IIIB. 
 Sponsorami nagród byli: Pan Dyrektor Krzysztof Kaźmierczak, sklepik szkolny, który prowadzi Pani Aneta Jackowska oraz rodzice Pauliny Jaskólskiej.
   Po wręczeniu nagród przez Pana Dyrektora głos zabrała Magda Rożecka, która opowiedziała o sztuce pt.: ,,Śluby Panieńskie" przedstawionej przez szkolne koło teatralne pod przewodnictwem Pani Jadwigi Dobrosz. Aktorami byli:
Damian Pawlak - Radost
Monika Małachowska - Klara
Magda Rożecka - Pani Dobrójska 
Klaudia Pacocha - Aniela
Paweł Małachowski - Jan
Mateusz Kołacz - Gustaw
Radosław Gwiazdowicz - Albin

   Była ona wystawiona w OSP w Błędowie dla mieszkańców tej gminy i zaproszonych gości. Miało miejsce także spotkanie naszych młodych aktorów z Panem Andrzejem Sewerynem które nam przybliżyli. Była to Gala Finałowa I Festiwalu Teatrów Młodzieżowych oragnizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nagrody, którymi zostali obdarowani to: trzy książki w tym autograf Andrzeja Seweryna, pendrive, dyplom oraz filiżankę. Rozpromienieni miło wspominają tamte chwile.
   Na sam koniec p. Dyrektor życzył wesołych ferii i szczęśliwego powrotu do szkoły.

   Z okazji walentynek również została zorganizowana dyskoteka. Rozpoczęła się o godzinie 17.00. W czasie dyskoteki były również sprzedawane napoje. Każdy świetnie się bawił. Wszyscy powrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci :)

   Teraz czekamy na następne wspaniałe inscenizacje i dyskoteki :D


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1697