Książka, której nie przeczytasz w wersji ebookowej
Data: 11-02-2014 o godz. 18:34:38
Temat: Kultura


   W ostatnich laty, wiadomo nam, że książkę można czytać w formie ebookowej. Wygodniejsze, mniej miejsca zajmuje oraz można wielokrotnie zaznaczać dowolne fragmenty. W pociągu zamiast nudzić się, możesz się zrelaksować przy każdej powieści. PRAWIE KAŻDEJ.   Przeglądając sklepy internetowe, szukałam prezentu dla siostry którym byłaby książka. Jej upodobania ewoluowały z kręgu wróżek i elfów do książek przygodowych czy fantastycznych, o większym kręgu wyobraźni. 
   Znalazłam, radość nie do opisania, ponieważ... 

Dlaczego ona? 
  Jest to powieść dwutorowa pt. Skip of Theseus. Zawiera w sobie historię opisaną przez fikcyjnego autora V.M. Starka i notatki dwojga młodych ludzi-Erica i Jenifer, którzy wypożyczają sobie tą książkę zostawiając sobie poufne wiadomości. W tej książce można znaleźć serwetkę na której jest mapa skarbów, notatki odręcznie napisane czy zwyczajne, pożółkłe kartki. 

  Czytając opinie klientów, napotkałam taką którą nie można (można) przeczytać na np.tablecie. 

Dlaczego można a nie można? 
  Udostępniając ją w formie elektronicznej nie oddamy autentyczności. 
Stylizowana jest na starą, pogiętą książkę z biblioteki, z pieczęcią na końcu. Nie będziemy mogli namacalnie obejrzeć pocztówki czy kserokopii. 

Jednak, gdzieś tkwi mały haczyk... 
  Po przeczytaniu relacji użytkowników, postanowiłam ją zakupić. Wydawała się dla mnie bardzo ciekawa, tym bardziej powinna zainteresować młodą gimnazjalistkę. Lecz rozczarowałam się. 
Książka nie jest dostępna w żadnej z polskich księgarni, a puki co w języku polskim. 

Jest ratunek! 
  Można ją zamówić przez internet prosto z UK, przez (np. Amazon). Wydana po angielsku. W końcu tyle lat się uczymy tego języka, więc moglibyśmy się wysilić i poszerzyć swoje umiejętności językowe!


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1689