Wykład o wojnach Rzymskich
Data: 09-02-2014 o godz. 21:08:06
Temat: Nauka


      W dniu 3.02.2014 r. w naszej szkole odbył się mini wykład o wojnach Rzymskich. Wykład miał zachęcić uczniów do ciekawszego poznania dawnych czasów, wojen i surowych praw jakie obowiązywały mieszkańców Rzymu...
   Mogliśmy poznać "na żywo" surowe prawa, jakie obowiązywały za kradzież czy kłamstwo. Jeden z "rycerzy" zaprezentował to nam na naszym koledze. Nie dość, że był on "poddany karze chłosty" to jeszcze zawiązany w dyby.

   Po przekazaniu wiedzy jaką mogliśmy zdobyć w dość ciekawy i humorystyczny sposób, zobaczyliśmy atrybuty jakie towarzyszyły gladiatorom i legionistom oraz ich zbroję. Panowie pokazali nam również, jak używano tych - dla nas niecodziennych- przedmiotów.

   Kilkoro chętnych osób mogło zmierzyć się z wagą średniowiecznego miecza, a osoba, która odpowiedziała prawidłowo na pytanie (a był to Maksymilian Kieszek) mogła zmierzyć się w małym pojedynku z legionistą.

   Przedstawienie było bardzo ciekawe i pokazało w inny sposób dawny Rzym. 

   Mamy nadzieję, że takie grupy będą do nas częściej przyjeżdżać, bo takie przekazywanie wiedzy bardzo nam się podoba. :)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1685