Teatralna uczta
Data: 09-02-2014 o godz. 17:33:46
Temat: Kultura


      Dnia 2 lutego o 18:00 w  sali OSP w Błędowie mieliśmy szanse obejrzeć występ naszych gimnazjalistów z koła teatralnego. Uczniowie przygotowali sztukę pt. "Śluby Panieńskie" wg Aleksandra Fredry. 


   Wcześniej nasi koledzy wzięli udział w  Festiwalu Teatrów Młodzieżowych zorganizowanych w ramach obchodów  "Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu" 2013.

   W sztuce brało udział siedmiu aktorów. 

   Całe przedstawienie opowiadało o rozterkach miłosnych dwóch bohaterów: Albina i Gustawa.

   Młodzież gimnazjalna należąca do szkolnego koła teatralnego, którego opiekunem jest pani Jadwiga Dobrosz przygotowywała się do występu prawie od początku roku szkolnego. Młodzi aktorzy amatorzy uczestniczyli w licznych próbach, do ostatniej chwili zachodziły zmiany w scenariuszu i dekoracji. Widać było, że każdy z występujących włożył duży wysiłek w nauczenie się i dobre zagranie swojej roli. 

   Dzięki p. Dyrektorowi nasi koledzy mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Wypożyczył stroje teatralne, które pomogły widzom przenieść się w XIII w. Przed rozpoczęciem sztuki pan Dyrektor przywitał przybyłych gości, poprosił o wyłączenie telefonów komórkowych i życzył miłego wieczoru. 

   Na koniec koledzy (aktorzy) otrzymali od publiczności z naszej gminy gromkie brawa. Tuż po występie można było słyszeć same pozytywne opinie na temat przedstawienia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czuli się jak w prawdziwym teatrze, wszystko było profesjonalnie przygotowane.  Aktorzy byli chwaleni i podziwiani za swój wspaniały występ. 

   Szczególne wyrazy uznania należą się p. Jadwidze Dobrosz, za przygotowanie scenariusza i wyreżyserowanie spektaklu. 

   Ja ze swojej strony chciałbym podziękować kołu teatralnemu za wspaniałą pracę i prosić o kolejne występy zarówno na forum gimnazjalnym, jak i gminnym. 

   W role wcielili się:

  • Pani Dobrójska- Magda Rożecka IIIC

  • Aniela- Klaudia Pacocha IIIA

  • Klara- Monika Małachowska IB

  • Gustaw- Mateusz Kołacz IIIB

  • Radost- Damian Pawlak IIIB

  • Albin- Radosław Gwiazdowicz IIA

  • Jan (służący)- Paweł Małachowski IIIA 

   Oprawą muzyczną znakomicie zajął się Michał Kołacz z klasy IC.

 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1683