II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Data: 24-01-2014 o godz. 23:15:30
Temat: Uroczystości szkolne


        Dnia 23 stycznia 2014 roku o godzinie 12:00 w naszej szkole rozpoczął się II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Błędowie. W konkursie wzięło udział kilka zespołów oraz osoby śpiewające solo. Jury mogło przyznać Nagrodę główną i dwa wyróżnienia...


   Piosenki są pisane najczęściej w języku angielskim. Do sprawdzenia tego nie są potrzebne żadne statystyki, możemy to sami zauważyć, żyjąc we współczesnym świecie. Właśnie w tym języku nasi szkolni artyści zaprezentowali utwory znanych wykonawców. 

   Całą uroczystość poprowadzili konferansjerzy w osobach Agnieszki Siedleckiej oraz Konrada Szymańskiego. 

 W komisji zasiadali: 
  • pan Dyrektor Krzysztof Kaźmierczak
  • pani Dyrektor Marianna Szewczyk
  • pani Kamila Orlik-Pisarek
  • pan Dariusz Zawadzki
  • pan Stanisław Bilski

   Jury, po burzliwej naradzie, nagrodę główną przyznało zespołowi w którego skład wchodzili uczniowie klas trzecich: Paulina Jaskólska, Dominika Boniecka i Agata Kucharska (śpiew) oraz Maciej Szewczyk i Karolina  Wojewódzka (gitary). Wyróżnienia otrzymały Katarzyna Pergał (kl. 2c) i Sandra Tołczyk (kl. Ib). 

   Wszyscy widzowie także mogli głosować na swojego faworyta. Warunkiem było to, że nie można oddać głosu na osobę ze swojej klasy. Nagroda publiczności powędrowała do Maksymiliana Kieszka (kl. Ia). Wszyscy byli pod wrażeniem jego występu. 

   Po festiwalu pałeczkę przejęli uczniowie klasy Ib i 2c.  Przedstawiciele tych klas tłumaczyli zasady dobrego i zdrowego odżywiania. Po skończonym mini-wykładzie uczniowie rozeszli się do swoich sal, by spróbować pysznych kanapek, ciast i owoców przygotowanych przez te klasy specjalnie na tę okazję.   

  


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1678